Торес се развихри. Получава признание

15 юни 2012, 11:16 часа • 349 прочитания

Фернандо Торес беше избран за играч на мача Испания – Ирландия от втория кръг на група “C” на Евро 2012. Издигналият се от пепелта, като феникс, централен нападател на Испания отбеляза гол още в 4-та минута, а след това и в 70-тата минута, правейки резултата 3:0. Впоследствие бе сменен от Сеск Фабрегас, който оформи крайния резултат 4:0  и подпечата победата на Ла Роха срещу „детелините”. Вторият гол за Испания отбеляза Давид Силва.

Първоначално Висенте дел Боске не разчита на Хлапето в първия мач срещу Италия, но пък и схемата на игра не предполагаше да има  чист централен нападател. Наставникът на Ла Фуриа отнесе доста критики заради това си решение и снощи реши да пробва друга тактика. Фернандо Торес не го подведе и испанците прегазиха своя съперник. Дали нападателят на Челси ще се превърне в ключ за успеха на Евро 2012 предстои да видим, все пак той стана автор на гола, с който Испания победи Германия на финала преди 4 години.

Редактор: Константин Костов