Гръцка криза и във футбола

12 юни 2012, 20:50 часа

Гърция го закъса и във футбола.

Елините са на път да отпаднат от Евро 2012, след като загубиха втория си мач от група А срещу Чехия с 1:2, а в първата си среща се добраха едва до 1:1 с Полша.

Отборът на Чехия от своя страна записа първата си победа в шампионата.

Чехите, които загубиха първия си мач на Европейското от Русия с 1:4, нанесоха своя удар в двубоя с Гърция в самото начало.

Възпитаниците на Михал Билак поведоха с 2:0 още до шестата минута с голове на Ирачек и Пилар. Томаш Росицки и компания играха много по-силно от съперниците си през първата част и владееха топката повече, докато гърците разчитаха само на изсипани топки.

На почивката селекционерът на елините Фернандо Сантош вкара Теофанис Гекас в игра и опитният нападател върна отбора си в играта още в 53-та минута след грешка при центриране на Петър Чех.

До края гърците натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

След този мач Чехия вече има три точки в група "А", докато Гърция е само с една. Във втория мач от тази група един срещу друг ще се изправят Полша и Русия от 21:45 часа.

Редактор: Иво Георгиев