Минималната заплата за най-ниската академична длъжност в държавните висши училища се увеличава от 1500 на 1810 лева, считано от 1 август 2023 г.
Още: Оценка за дисциплина по закон: Министърът на образованието Красимир Вълчев внесе яснота
Още: Кои ще са професиите на бъдещето и какво трябва да могат учениците? Говори просветният министър
Още: Правителството взе решение относно заемането на академични длъжности у нас
Правителството отпусна 16 млн. лева за увеличение възнагражденията на академичния състав в държавните университети. Средствата са за повишаване на заплатите както на асистентите, така и на останалите преподаватели.
Допълнителните 16 млн. лв. ще бъдат предоставени на 33 държавни висши училища с общо 12 436 души академичен състав, в това число 2 401 асистенти.
Още: Старт на кандидатстудентската кампания на Софийския университет за 2025 г.
Още: Висшето образование у нас: Броят на студентите расте, но успяват ли да се реализират?
Очаква се с повишението на възнагражденията да се насърчат повече млади хора да участват в конкурси за преподаватели, което от своя страна да доведе до обновяване и развитие на академичния състав.
Още: Канал за мигранти ли е университетът в Перник? Отговорът на ректора
Още: "Мяра": Българинът е дори репресивно настроен относно дисциплината в училищата (СНИМКИ)