А1 подкрепи дигиталната трансформация на Университета за национално и световно стопанство (УНСС), като извърши значително обновяване и повишаване на капацитета на корпоративната мрежа на висшето учебно заведение. Успешното приключване и въвеждането в експлоатация на обновената мрежова инфраструктура беше отбелязано с официално събитие днес. В тържественото откриване се включиха министърът на образованието и науката Галин Цоков, ректорът на УНСС проф. д-р Димитър Димитров и заместник-ректорът по дигитализацията и киберсигурността доц. д-р Росен Кирилов, както и Женя Михайлова, старши мениджър „Продажби“ и Мартин Йорданов, акаунт мениджър „Корпоративни продажби“ в А1 България.
Още: Кабинетът отпусна милион за образователни програми и иновации в училища
Още: Изплащат стипендии на ученици от училищата по културата и изкуствата
Мащабният проект ще даде възможности на студентите, преподавателите и администрацията на висшето учебно заведение да се възползват от още повече съвременни дигитални услуги, виртуална софтуерна централа, умни решения за управление на сградата и други. А1 реализира изграждането, доставката, монтажа, инсталирането и интеграцията на професионалното оборудване в рамките на 5 месеца и ще продължи да предоставя техническа поддръжка на изградената мрежа и занапред.
Министърът на образованието и науката Галин Цоков поздрави ръководството, преподавателите и студентите на УНСС за значителните постижения по отношение на дигитализацията, чрез които създават иновации в образованието и изграждат бъдещите икономисти на България. Новата инфраструктура, изградена от А1, предоставя висока скорост на достъп до мрежата за всеки потребител на територията на университета, като обхваща всички 9 корпуса, 255 учебни зали и кабинети. За постигането на капацитет от 10Gbps проектът включва над 300 високопроизводителни мрежови устройства от висок клас.
„Радвам се, че в УНСС вече имаме високоскоростна инфраструктура, която ни дава непрекъсваема, стабилна и надеждна работа на мрежата 365 дни в годината, 24 часа в денонощието. За нас тя е важна стъпка в стратегията за постигане на пълна дигитализация на учебния процес и ни дава възможност за създаване на пълен набор от електронни услуги, обслужващи учебния процес и достъп до „умни“ решения във всяка една точка в университета.“, коментира проф. Димитър Димитров, ректор на УНСС.
Още: Нови близо 10 млн. за образователни програми раздаде щедро служебният кабинет
Още: Учебната година да се удължи с една седмица: Предложение на МОН
„УНСС е постигнал много сериозно развитие по отношение на дигитализацията в последните години. Новата надеждна и високоскоростна инфраструктура ще даде възможност на Университета да стартира много нови услуги и да надгражда киберсигурността. Амбицията на ръководството е с новата мрежова инфраструктура УНСС да се превърне в първия университет в България, сертифициран по ISO за информационна сигурност.“, заяви зам.-ректорът на УНСС, Росен Кирилов.
Още: По-големи учителските заплати, но различно: Данни с колко иска да ги вдигне служебното правителство
Още: Ученици играха кючек върху чиновете в гимназия в Ихтиман
Женя Михайлова, старши мениджър „Продажби“, А1 България, коментира: „Горди сме, че сме партньор на УНСС в процеса на дигиталната трансформация на университета, който създава бъдещите икономически експерти на България. Високоскоростният капацитет на корпоративната мрежа е основата, без която трудно биха могли да се реализират иновативните цели и планове на амбициозните образователни институции като УНСС. Като най-голямата телекомуникационна компания и най-големият системен интегратор в България можем да допринесем с необходимите високотехнологични решения, с които преподавателите и студентите да разполагат с високо ниво на сигурност и надеждност.“
През 2022 година А1 и УНСС демонстрираха и цялостно технологично решение за дигитализация на образователния процес, с помощта на което преподавателите създават интерактивно съдържание за образователния процес. Решението включва и видеоконферентна връзка, чрез която лекциите, преподавани в УНСС, са на разположение в реално време и на студентите в няколко други университета едновременно, така че повече млади хора да могат по-лесно и интуитивно да усвояват учебния материал. Дигитализацията на образователния процес носи много ползи за развитието на предприемачески умения и дигитална креативност на студентите и цялостно повишава на качеството на обучението по икономически дисциплини и научните изследвания в УНСС.
Още: tbi bank и УНСС създават нови възможности за студенти с първата "Академия за таланти"