"В момента учебните програми са отворени за обществено обсъждане. Ние не целим да правим преструктуриране. Искаме промените в учебните програми да доведат до намаляване на фактологическата сложност, но без да има необходимост от смяна на учебниците." Това заяви министърът на образованието Галин Цоков пред БНТ.
Още: МОН прави специалността "Медицинска сестра" защитена и я освобождава от такси
Още: Парламентът преименува Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Как ще се казва?
"Това, че отпадат определени факти, не значи опростяване. Така учителите ще имат повече време да постигнат не само усвояване на знанията, а изграждане на умения и отношения у учениците", каза още министърът.
Според Цоков ограничаването на един учебник в определени дисциплини не би бил добър подход.
"Учебници, свързани със специфичен стил на преподаване на учителя, могат да доведат до по-добро развитие" - в това вярва сегашният образователен министър.
Още: Заради снега: Дървена ваканция в Шуменско и част от Община Поморие
"В следващите години може би ролята на учебниците ще стане по-различна. Учебникът е помощник както на ученика, така и на учителя, но в определен момент може да не се окаже задължителен. "Дигитална раница" предполага, че може да се качи различно съдържание от различни учебници. Амбицията е тази платформа да се разшири и там да влезе учебно съдържание, изготвено от самите учители", добави той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Алма матер отново посреща бъдещите си кандидат-студенти в деня на отворените врати (СНИМКИ)
Още: По програма "Стамболов": Държавата не спонсорира обучението на студенти в топ университети в чужбина
ОЩЕ: Вдигат учителските заплати със задна дата, ясно е с колко