Кабинетът отпуска 783 279 лева за компенсации на семействата на деца, за които не е осигурено място в детска градина за периода от 1 юли до 14 септември 2023 г.
Още: Кой ще победи: Училището или телефоните? Отговорът от просветния министър
Още: Оценките от матурите: Съдът наложи забрана, чака се развитие
Още: Над 850 000 лв. компенсации за деца без място в детска градина
От тях 780 897 лева са предназначени за компенсиране на извършените от родителите разходи за отглеждане и обучение на 899 деца в Столична община. 1283 лева получават семействата на две деца в община Пловдив. 1099 лева се отпускат за компенсация за едно дете, което не е прието в детска градина в община Родопи.
Още: Повече пари за детските градини и педагогическа подкрепа в яслите през 2024 г.
Още: Да се изучава ли религия в училище? Проучване
Още: Така излезе: Учителите в черния списък на "Възраждане" сами са си виновни
Право на компенсации от държавата имат родители на деца от тригодишна възраст до постъпването им в I клас, които не са приети в държавни или общински детски градини или училища, в които са кандидатствали. За тях общината по местоживеене не е предложила друго равностойно място в общинска детска градина или училище.
Още: Отпускат над 5 млн. лева за строителство и ремонт на детски градини и училища
Още: Ще има ли задължителна матура по математика: Отговорът на просветния министър
Още: Повече нова литература, но без да се жертва класическата: Обмислят промени в учебните програми