В един момент се оказа, че не можем да говорим по наболели теми. България е на едно от челните места по самоубийства на тийнейджъри. И това редовно са деца, чиито проблеми не са разбрани. Това заяви Мартин Стоянов, един от варненските учители, нарочени от "Възраждане" за хора, неспазващи прокараните от проруската партия промени в Закона за училищното и предучилищното образование, станали известни с етикета забрана на джендър идеологията. Стоянов работи като психолог.
Още: Кабинетът отпусна милион за образователни програми и иновации в училища
Още: Изплащат стипендии на ученици от училищата по културата и изкуствата
Още: Под чадъра на закона: Тормоз срещу учители заради "джендър идеологията"
Не е някаква изненада – в България защитата на личните данни не е приоритет. Аз не се притеснявам, но колегите се притесниха, заяви Стоянов. Повечето от колегите са по-възрастни жени – тях ги е страх, че утре може да им пуснат адресите т.е. къде живеят, публично, уточни той.
За 1-2 процента на предстоящите избори са готови – това им е част от партийната политика. 1-2 процента на заляващи партии. Това реално се случва – разделят хората на групи. Не сме здрава нация, а племена, смята учителят.
Още: Нови близо 10 млн. за образователни програми раздаде щедро служебният кабинет
Още: Учебната година да се удължи с една седмица: Предложение на МОН
Още: На простия човек като му кажеш, че е прост, той не става по-умен - налита на бой
Законът, инспириран от партията на Костадинов, пречи
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: По-големи учителските заплати, но различно: Данни с колко иска да ги вдигне служебното правителство
Още: Ученици играха кючек върху чиновете в гимназия в Ихтиман
Ако искаме да решаваме проблеми, трябва да можем да говорим. Само с говорене се намира решение. Този закон забранява говоренето. Тези теми няма да изчезнат – работата на един психолог и учител е да говори, помага, да дава съвет, обясни Стоянов.
Защитният механизъм е да не се говори от страх – ние преодоляваме това и помагаме в крайна сметка, каза учителят. Не можеш да помагаш, ако си задължен да мълчиш – щем-нещем тези проблеми съществуват, подчерта той пред bTV.
"Дупките не са по улиците и магистралите, а в морала – ние сами копаем тези дупки", предупреди Стоянов. Той изрази надежда прокуратурата да си свърши работата.
Още: tbi bank и УНСС създават нови възможности за студенти с първата "Академия за таланти"
Още: Депутатите пак гонят джендъри: Приеха закон от Путинова Русия за цензура на ЛГБТИ (СНИМКИ)