С близо 151 милиона лева ще бъдат ремонтирани минимум 25 училищни общежития, съобщават от МОН.
Още: По програма "Стамболов": Държавата не спонсорира обучението на студенти в топ университети в чужбина
Още: Министър Красимир Вълчев обеща увеличение на учителските заплати с 15%
Това е предвидено по проект за Насоки за кандидатстване за средства от Механизма за възстановяване и устойчивост по процедурата "Ремонт и рехабилитация на общежития в системата на училищното образование".
ОЩЕ: Студентите на общежитие ще получат по 60 лв. компенсация заради скъпия ток
Максималният размер на инвестиция може да е 6 млн. лева. Като това включва ремонт, реконструкция, основно обновяване, доставка, монтаж на оборудване и обзавеждане на общежитията.
Още: Заради ръст на болните: 6 и 7 февруари ще са неучебни в девет общини в Пловдивска област
Още: Красимир Вълчев: По-важно е да има матура по математика, отколкото външно оценяване след 10 клас
ОЩЕ: Излезе второто класиране за прием в Софийския университет
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: МОН няма основание да обявява грипна ваканция
Още: Нова идея: Отпадане на външното оценяване в 10. клас и задължителна матура по математика
По програмата могат да кандидатстват общински училища с общежития, държавни професионални гимназии с общежития към МОН и Центрове за подкрепа за личностно развитие.
От Actualno.com припомняме, че миналата година в общежитията сметката за ток стигаше от 110 до 145 лв. за месец октомври.
Това се оказа реалност за студенти, които живеят на общежитие в Студентски град в София. Реалност, която само преди година е далеч по-различна и евтина.
Още: Нова програма ще подготвят олимпийци по математика
Още: Образователният министър поиска ВУЗ-овете да завишат изискванията към студентите