A1 стартира конкурса „Дигитално училище на България“, който търси да отличи най-добрите практики, въведени от българските училища при дистанционното обучение в България. Това са учебните заведения, които подпомагат усвояването на знания посредством технологии и иновации. Целта на компанията е да отличи най-изявените от тях, които трансформираха дистанционното обучение във възможност и катализатор за дигитализация на образователната система у нас.
Още: По програма "Стамболов": Държавата не спонсорира обучението на студенти в топ университети в чужбина
Още: Министър Красимир Вълчев обеща увеличение на учителските заплати с 15%
А1 ще излъчи 6 училища-победители от цялата страна в общо 3 категории, като във всяка ще бъдат връчени по две награди – на училище от голям град (София и областни градове) и от малко населено място. Желаещите да участват вече могат да подадат своите кандидатури на www.a1.bg/digital-schools, като крайният срок е 15.11.2021 г. Експертно жури ще оценява заявките по предварително зададени критерии.
„Преподавателите за кратко време преминаха към дистанционно обучение и вложиха изключително много енергия, за да не прекъсва учебният процес. Ние от А1 оценяваме това и искаме да отличим най-вдъхновяващите, иновативни и практични дигитални решения в българското образование чрез конкурса за дигитални отличници.“ С тези думи се обърна към потенциалните участници Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации“ в А1 България.
Категориите, в които ще се търсят дигиталните отличници, са три: „Дигитален урок“, в който ще бъдат отличени алтернативните методи на обучение и нестандартните подходи при усвояване на материала - какво са научили учениците, как и защо е било полезно за тях. Втората категория е „Дигитален проект“ - дългосрочно реализиран проект за дигитално образование, включително примери за успешно дистанционното обучение. Третата е „Дигитална организация на преподаването“, в която учители са реорганизирали работата си така, че да включва повече елементи на дигитализация.
Още: Заради ръст на болните: 6 и 7 февруари ще са неучебни в девет общини в Пловдивска област
Още: Красимир Вълчев: По-важно е да има матура по математика, отколкото външно оценяване след 10 клас
Наградите, предоставени от А1, са интерактивни дъски за обучение, които допълнително ще стимулират учебния процес и неговата трансформация. Организаторите предвиждат и специална награда за креативна идея.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: МОН няма основание да обявява грипна ваканция
Още: Нова идея: Отпадане на външното оценяване в 10. клас и задължителна матура по математика
Проектите ще бъдат оценявани от експертно жури от доказани специалисти в областта на образованието и дигиталните технологии. Сред тях са д-р Нели Колева, ръководител на екип „Стратегически партньорства“ в „Заедно в час“, Ева Майдел – инициатор и член на сдружение „Образование България 2030“ и координатор на Мрежата на младите евродепутати от Европейската народна партия (ЕНП), д-р Ваня Кастрева, началник на Регионалното управление на образованието (РУО), проф. д-р Галин Цоков, преподавател по управление на образованието в ПУ „Паисий Хилендарски“ и водещият на предаването „Директно“ по Bulgaria ON AIR Димитър Абрашев.