За зимния семестър сме обявили прием в 6 нови магистърски специалности. Това каза доц. д-р Стела Ралева, заместник-ректор на УНСС по обучението в ОКС „магистър“ и дистанционно обучение.
Още: Нови близо 10 млн. за образователни програми раздаде щедро служебният кабинет
Още: Учебната година да се удължи с една седмица: Предложение на МОН
Доц. д-р Ралева представи накратко всяка от тях. Първата – „Електронно управление“, е съвместен проект на катедрите „Публична администрация“ и „Информационни технологии и комуникации“ на УНСС, Държавната агенция „Електронно управление“ и Международния правен център (ILAC). В нея ще се подготвят специалисти по въвеждането и развитието на електронното управление на всички нива в структурата на българската публична администрация.
Втората нова специалност – „Дигитален маркетинг“, ще се осъществява съвместно от катедрите „МИО и бизнес“, „Маркетинг и стратегическо планиране“ и „Информационни технологии и комуникации“ и с участието на практици от дигиталните маркетингови агенции в страната. Тя има за цел да надгради и развие дигитални знания и умения за създаването и управлението на дигитално съдържание, за интегрирането на дигиталния маркетинг в общата маркетингова стратегия на фирмата, за използването на дигиталните маркетингови канали, както и за планирането и изпълнението на дигитални кампании.
Третата нова специалност - „Международни финанси и бизнес“ - ще дава знания за финансовите инструменти и механизми и ще формира умения за справяне в сложната финансова среда на различни равнища. Тя стъпва върху опита в преподаването на магистърската специалност „Международни финанси“ и ще гарантира успешна професионална реализация в международни компании, банкови и други финансови институции, регулаторни финансови органи, държавната и бизнес администрацията и др.
Още: По-големи учителските заплати, но различно: Данни с колко иска да ги вдигне служебното правителство
Още: Ученици играха кючек върху чиновете в гимназия в Ихтиман
Четвъртата нова специалност – „Медии и журналистика със специализация „Бизнес журналистика и продуцентство“ - е разработена на основата на връзката медии – бизнес. Тя отразява тенденциите в няколко големи бизнес и медийни висши училища в Париж, Лил, Лондон, Хамбург и Мюнхен. В съдържанието ѝ са включени два централни блока - техники на отразяване на обективни бизнес процеси в медийна среда и създаване на специфични медийни продукти, предаде Фокус.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: tbi bank и УНСС създават нови възможности за студенти с първата "Академия за таланти"
УНСС продължава да разширява и палитрата от магистърските програми с преподаване на английски език. От новата учебна година се създават две нови специалности. Първата от тях - „Финанси и счетоводство с преподаване на английски език“, ще даде на студентите широк спектър от теоретични и практически знания, специализирани в областта на счетоводството, одита, финансите и стратегическото планиране. На завършилите специалността ще бъдат признати общо осем от петнадесетте изпита на Института на дипломираните експерт-счетоводители на Англия и Уелс (ICAEW), като след полагането и на останалите изпити те ще могат да се реализират като международно сертифицирани експерт-счетоводители и регистрирани одитори. Завършилите специалността могат да придобият и допълнителна професионална квалификация като експерт-счетоводители и регистрирани одитори в ИДЕС.
Другата ни нова магистърска програма с преподаване на английски език е дуалната програма „Международен бизнес“, която реализираме заедно с Университета за международни изследвания (UNINT) в Рим. Тя е с продължителност 4 семестъра, като в нея ще се обучават както български, така и италиански студенти. За българските студенти обучението през първите два семестъра e в УНСС, а през третия и четвъртия семестър – в UNINT. За италианските студенти обучението в нашия университет е през третия и четвъртия семестър. Успешно завършилите специалността ще получават две дипломи за завършена магистърска степен – от УНСС и UNINT, като по време на обучението си в чужбина те ще могат да ползват стипендии по програмата „Еразъм +“.