Една от водещите здравноосигурителни каси в Германия сключи директни договори с четири български Медикъл/СПА центрове по Черноморието ни. Това съобщи пред Bgtourism.bg зам.-главният управител на Германо-Българската индустриално-търговска камара (ГБИТК) г-жа Кармен Щрук.
Още: Цената на петрола направи неочакван завой заради ОПЕК
Още: За танго трябват двама: Еврокомисар ни хвърли ръкавицата за ВЕИ и слънчева енергия
Тя посочи, че касата ще постави устройства и директно ще работи с „Албена“ АД, „Св. св. Константин и Елена“ АД, „Слънчев ден“ АД и „Грифид хотели“ в Златни пясъци. Договорите ще позволят на здравноосигурителната каса директно да заплати на българските обекти възстановяването и рехабилитацията на германски туристи у нас.
До първите директни договори с членовете на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм (BUBSPA) се стигна, след като те са преминали през задълбочен одит, в рамките на който са доказали, че могат да предложат услуга, покриваща най-високите германски стандарти за качество.
Още: Как да изберем СПА хотел за почивка с деца?
Още: Пет карти, които държи Китай в търговската война със САЩ: Анализ
Още: САЩ се оплакват от нова форма на икономическо изнудване от ЕС
Туристи от Германия могат да ползват рекреативни услуги в България благодарение на включването на страната ни в официалния списък на държави, с които Асоциацията на германските здравни каси признава разходите рехабилитация и възстановяване и у нас.
Осигуриха 1,5 милиарда евро по оперативна програма за СПА курорти и хотели
Още: Росен Христов: "Боташ" може да се предоговори
Още: Желязков: REBIRTH28 превръща "Бургас-Запад" в нов хъб за контейнерния транспорт в Черно море