Медиен ефект, отколкото реални и полезни резултати за бизнеса – така лидерът на НФСБ Валери Симеонов видя схемата "60 на 40".
Още: Китай завежда дело срещу САЩ заради митата на Тръмп, Канада и Мексико също отвръщат
Още: Митата на Тръмп биха били катастрофа, треперят в САЩ
Сименов обясни и защо – можело работодатели да карат работници да подписват молба за разтрогване на трудов договор по взаимно съгласие, но без дата и като свърши кризата, а "60 на 40" вече не действа, следва освобождаване – от трудов разход за работодателя.
Тази мярка насърчава стоенето вкъщи, което е зле за бизнеса, каза още пред Нова телевизия Симеонов.
Бившият вицепремиер се оплака и, че финансовите мерки на държавата не са били консултирани и нямало експертни оценки. Това са мерки, насочени в синдикална посока, смята Симеонов. "Реалната подкрепа за бизнеса нещо липсва", смята Симеонов.
Още: Енергиен консултант: Ние продължаваме да внасяме руски газ
Още: Украинската икономика ще расте, но прогнозата е ревизирана за по-малко увеличение
На въпрос къде в предложените от него мерки има помощ за малкия бизнес, след като акцент в тях е голямото инфраструктурно развитие, отговорът беше – обезпечаване на пазари. Ако има пазари, бизнесът ще се оправи сам, твърди Симеонов, според който кредитите няма да запазят работни места, ако бизнесът няма къде да пласира продукцията си. Но бившият вицепремиер поиска ремонти на виадукти по автомагистрали и на язовири, което вижда като икономическо решение. Пари за това, по думите му, имало в бюджета, но били "на изчакване".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ЕС няма да удължава решението си за таван на цената на газа
Още: Приходите от туризъм в Турция поставиха нов рекорд през 2024 г.
Още: "Горанов: В помощ на малкия бизнес, самонаетите и тези в неплатен отпуск - кредити"