Продадоха бившата централа на "Алфа Банк" в София

21 август 2024, 15:01 часа • 1100 | прочитания

Бившата централа на "Алфа Банк" на столичния бул. "Цариградско шосе" има нови собственици. Това става известно от съобщение на консултантската компания Cushman&Wakefield Forton, посредник по сключването на имотната сделка.

Още: Жечо Станков каза защо европрокуратурата разследва “Чирен“

Още: Енергийният министър: При либерализация на пазара няма да има повишение на битовите сметки за ток

Купувачът

Купувач е Райчо Райчев, създател и изпълнителен директор на EnduroSat. Негов партньор в сделката е Петър Митев, съосновател и дългогодишен управител на Chaos, както и основател на "Биг Ориндж Фондация", фокусирана върху подобряване на образованието в България.

Още: България е на второ място в света по поскъпване на жилищата

Сградата е с разгъната застроена площ от малко над 17 000 кв. м и ще бъде използвана от компанията за собствени нужди. "Имаме конкретни планове за развитие на космическия сектор и тази сграда ще е стратегически важна за изпълнението на нашите цели. Подробности ще можем да споделим в следващите месеци", коментира Райчо Райчев.

Още: Потребителското доверие в САЩ се понижи до 28-месечно дъно

Още: Скоро може да има двудневна работна седмица: Прогноза от Бил Гейтс

Според Явор Костов, управляващ партньор на Cushman&Wakefield Forton, сделката за бившата централа на "Алфа Банк" е показателна за състоянието на българския инвестиционен пазар на бизнес имоти. “Пазарът е доминиран от сделки за собствено ползване. Активни са основно местни инвеститори, които виждат възможности за придобивания при липсата на конкуренция от големи международни фондове", посочва той.

България е абсолютен лидер в ЕС по поскъпване на жилищата

Още: Тръмп иска да купи цяла Украйна на безценица, Зеленски каза "не"

Още: Ще го отнесат потребителите: Браншът срещу закона за таван на надценките

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес