Участниците в разговорите за съставяне на коалиционно правителство продължиха със съставянето на списъци с идеите, по които имат единодушие.
Още: Приближаваме ли се към правителство? ГЕРБ, ДБ, БСП и ИТН обсъждат коалиционно споразумение (СНИМКА)
Преговарящите в сектор "Икономика" се обединиха около идеята Министерството на икономиката да бъде и на иновациите като по време на дискусията от "Продължаваме промяната" предложиха към ведомството да отиде и намиращият се сега в Министерството на финансите Фонд на фондовете, който управлява европейските средства.
Любомир Каримански от "Има такъв народ" предложи на следващ етап да се помисли и дали труда от социалното министерство да не отиде също към Министерството на икономиката, "за да се затвори кръгът".
Кирил Петков допълни, че освен добавяне от това министерство трябва да има и "изваждане" като имаше предвид присъствието на несвойствени структури в него. Даде пример с язовирите за напояване, в ремонта на които той откри нередности докато бе министър, а също и дружества като "Екоантрацит" и "Екоинженеринг".
Още: ПП остават опозиция на новото мнозинство на ГЕРБ, ДБ, БСП и ИТН? Анализ на политолог
Още: И МВР увърта пази ли полицията Делян Пеевски
В списъка на темите, по които всички имат съгласие, бе добавено да се повиши ефективността на индустриалните зони както и конкретно на "София тех парк", която в момента никой не оценява като висока.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ремонтът на Аспаруховия мост: Тази година обявяват обществената поръчка
Още: Божидар Божанов с подробности за преговорите за правителство с ГЕРБ
Сред допирните точки между формациите Петков изтъкна намаляването на административната тежест, преодоляването на последствията от кризата заради пандемията чрез ускоряване на ваксинацията по демократичен начин, използване на потенциала на индустриалните зони с функция на предприятия, които могат да докарат добавена стойност, обвързване на науката и бизнеса с ясни стимули за тази цел.
Петков изтъкна и необходимостта от използване на потенциала на българите в чужбина за икономиката ни, както и да има финансово подплатена държавна политика в подкрепа талантливи българи и за връщането сънародниците ни, които учат в чужбина.
Петков апелира към участниците в дискусията за отказ от лобистки схеми за частни интереси, които не могат да се оправдаят през публичния интерес, от тайни преговори и гарантиране на нулева корупция. Време е да прекъснем политическите инвеститори, заяви Петков.
Още: Отстраненият президент на Южна Корея отказва да се предаде
Още: Кирил Петков с поздрав и отчет на ПП: Пожелавам си да придвижваме България напред и през 2025 г.