Отпускането на „де минимис“ за овце и кози-майки под селекционен контрол е заради проблемите с реализацията на продуктите от овче и козе мляко.
Още: Министър Малинов ще посети ПАВЕЦ „Чаира“
Още: БХРА: Държавата за пореден път абдикира от туризма и от гражданите
Това доведе до невъзможност фермерите да реализират изискуемите количества по схемата за обвързано производство през 2017 г., тези стопани не са получили и никакво друго подпомагане.
Това заяви министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов на заседание на Консултативния съвет по животновъдство.
Той припомни проведените срещи с представители на преработвателния сектор и търговските вериги още през пролетта и лятото, на които беше констатирано затруднението с продажбата на сирене и кашкавал от овче и козе мляко.
Още: Виктор Орбан: Унгарската компания MOL иска да купи рафинерията на "Лукойл" в Бургас
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина
На Консултативния съвет беше представена и информацията за плащанията за сектора по мярка 14 „Хуманно отношение към животните“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Франция включи нов ядрен реактор за пръв път от 25 години
Още: Окончателно: ЕК не видя проблеми и нарушения в договора ни с "Боташ"
Беше решено спорните казуси да бъдат разгледани от работна група, която да търси решение за всеки отделен случай. Стана ясно и че до края на годината предстоят плащания от 600 млн. лв. по Схемата за единно плащане на площ и около 100 млн. лв. за животновъдите.
Директорът на Българската агенция по безопасност на храните д-р Дамян Илиев представи епизоотичната обстановка в страната във връзка с чумата по дребните преживни животни, африканската чума по свинете и птичия грип.