Николай Василев: Топката е на дузпата, ако я бие Стоичков влизаме в Еврозоната

23 март 2025, 10:13 часа • 1638 | прочитания

Това е разочароващ бюджет. Това заяви пред bTV икономистът Николай Василев. Проблемите са огромни в разходите, а планираните приходи са несериозни, изтъкна той. . Основният проблем е в разходите, според него. Василев го определи като разхитителен.

Топката е на дузпата, ако я бие Стоичков ще влезем в Еврозоната, каза той. Според него ще ни приемат в клуба на богатите. Държавите от еврозоната приветстват напредъка на България към приемането на общата валута

Държавната администрация е много раздута, убеден е Николай Василев. Кабинетът отказва да прави реформи, според него.

Имаме много болници, много държавни университети, а населението намалява. Партиите не са фискално отговорни, освен ИТН, по мнението му. Николай Василев е против идеята за държавни магазини в пощите.Основният виновник за бюджета е голямата партия - ГЕРБ, според икономиста. Това не е правилният начин за регулиране на цените, категоричен бе той.

Държавата прилича на едно блато или на заседнал асансьор, изтъкна Николай Василев. Потъваме с все по-големи скорости, по мнението му. Бюджетът е по-зле от всички бюджети след Виденов, смята той. 

ОЩЕ: Николай Василев: Българите са свикнали с еврото в кръвта си, във валутен борд сме (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес