"Мини Марица изток" възстанови изцяло добива на въглища

13 февруари 2012, 21:36 часа • 12320 | прочитания

От вчера "Мини Марица изток" са възстановили изцяло добива на въглища.

Още: Фон дер Лайен заплаши с допълнителни налози американските технологични гиганти

Още: Четири въпроса към държавата за магазините в пощите - нула конкретни идеи как ще работят

Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма след среща на министър Трайчо Трайков с ръководството на дружеството. Министърът е посетил рудник "Трояново-север" в "Мини Марица-изток", за да се запознае на място с работата в дружеството при тежките метеорологични условия от последните седмици.

При проверката министърът е установил, че е задействан съвместният авариен план на мините и ТЕЦ "Марица изток 2". Наблюдават се нивата и състоянието на язовир Ковачево и другите язовири в района.

От 12 февруари в рудниците на "Мини Марица-изток" е възстановен изцяло добивът на въглища. На ден се добиват по 122 000 тона, са посочили от дружеството. Метеорологичната прогноза, обаче, не е благоприятна и трябва да се създаде много добра организация, за да не се допуска намаляване на добивите, е казал Трайков. Ако се запази добивът, до няколко дни би могъл да се възстанови износът на ток, е посочил министърът.

Още: Изненада с вноса на втечнен природен газ в Европа

Още: ЕС и Китай започнаха преговори за премахване на митата върху електрическите автомобили

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес