Швейцарската компания за хранителни продукти Nestle официално стартира разширяване на производството във фабриката си в София. Инвестицията възлиза на 19 млн. лева и ще разкрие нови 70 работни места. Министърът на икономиката Даниела Везиева присъства на церемонията, бележеща старт на разширяването, съобщават от пресцентъра на Министерство на икономиката.
Още: Тръмп със завой за митата за Мексико, съдът в САЩ пак го удари през ръцете
Още: Мексико търси европейски и азиатски купувачи на петрола си след митата на Тръмп
Швейцарската компания даде официален старт на производството на Nestle Smarties, втората глобална марка на компанията, започваща производството си в шоколадова фабрика в София.
Продуктът, който ще бъде произвеждан е дражета от шоколадова сърцевина, в цветни капсули, чиито цветове изцяло идват от естествени съставки, а опаковката ще бъде 100% рециклируема хартия.
Очаква се за начало новият продукт да бъде експортиран към 10 страни от Европа.
Още: България е втора в ЕС по ръст при търговията на дребно
Още: Заради риск от токов удар: ИКЕА изтегля опасни LED гирлянди и лампи
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Фабрика София е с над 80-годишна история в производството на захарни и шоколадови продукти, понастоящем производствен център за Kit Kat (глобална марка на компанията), с експорт в над 35 страни по света.
„За мен е удоволствие да открием днес поредното разрастване на производството на компанията в България. Това е още едно доказателство, че работата на служебното правителство в посока подобряване на имиджа на страната пред чуждестранните инвеститори и изсветляването на бизнес средата се оценява положително“, заяви министърът на икономиката Даниела Везиева.
Още: Канада заплаши да спре износа на петрол и газ за САЩ
Още: Обрат с цената на петрола заради ново развитие с митата на САЩ
На церемонията присъстваха още посланикът на Швейцария у нас Раймунд Фурер, вицепремирът Атанас Пеканов, министърът на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова, кметът на София Йорданка Фандъкова, изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Стамен Янев и други.