Европейската комисия намали предложените от нея мита върху вноса в ЕС на моделите на "Тесла", произведени в Китай, предаде Ройтерс.
Още: Общинска банка представя на пазара своето ново мобилно приложение – MB-mobile
Още: Тръмп си намери виновник за бъдещи икономически провали, рейтингът му пак е надолу
Комисията обаче, като цяло запазва наказателните мерки, които наложи през юли върху произведените в Китай електрически превозни средства.
ЕК публикува окончателни констатации от своето разследване, насочено към неправомерни субсидии от страна на Китай за някои автомобилни производители.
Още: ЕС смята да намали митата върху „китайските“ BMW и Volkswagen
Още: Обрат с цената на петрола въпреки търговската война
Още: Доходът за издръжка расте: Ето колко пари трябват месечно за тричленно семейство
Новото мито
Комисията определя ново намалено мито от 9 процента за внасяните в ЕС автомобили на "Тесла", произведени в Китай, докато първоначално през юли бе определила ставка в размер на 20,8 процента.
"Тесла" е поискала от ЕК преизчисляване на размера на митата въз основа на конкретните субсидии, които компанията е получила.
Още: Сделките с имоти се забавят: Падат ли и цените?
Още: Индустрии на червено: Русия ревизира прогнозата за икономиката си и за петрола си
ЕК продължава да е на мнение, че китайското автомобилостроене се възползва от мащабни субсидии и предложи окончателни вносни мита до 36,3 процента. Числото е малко по-ниско от временно определеното през юли максимално мито за компании, които не са сътрудничили на разследването - 37,6 процента, пише БТА.
Още: Официално: ЕК обяви новите мита за китайски електромобили
Още: Задава се недостиг на популярна ядка: Виновен е дубайският шоколад
Още: Газовите запаси на Украйна: Киев започна да трупа газ под земята
Американският производител "Тесла" попадна сред компаниите, класифицирани като сътрудничещи на разследването на ЕК.
Комисията заяви, че е провела разследване, включително изпращане на екип до съоръженията на "Тесла" в Китай, за да провери какви субсидии е получила.
"Тесла" е получава по-малко субсидии от Китай в сравнение с китайските си конкуренти, които Брюксел е разследвал, посочи представител на ЕК.