Цената на петрола за Европа продължава да се понижава в сутрешната търговия. Опасенията за продължаващото забавяне на икономическия растеж в Китай измества опасенията от намалелия добив в Либия, предаде Ройтерс.
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
Още: Износът на петрол от основни пристанища в Либия остава блокиран
Цените
Фючърсите на сорта Брент от Северно море, който е референтен за Европа, се понижиха с 37 цента или 0,5 на сто до 77,15 долара за барел.
Котировките на американския лек суров петрол се повишиха с 29 цента или 0,4 на сто до 73,84 долара за барел, след като вчера контрактът не се търгува заради официален празник в САЩ посветен на Деня на труда.
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги
Още: Икономист обвини властта, че има амбиции да харчи във всички направления
Търсенето в Китай
Цените на петрола остават под натиск предвид продължаващите опасения за търсенето на суровината в Китай. По-слабите от очакваното макроикономически данни през уикенда не облекчиха тези притеснения, каза Уорън Патерсън от ING, добавяйки, че колебанията в търсенето компенсират проблемите с доставките в Либия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ефектът "Тръмп": Путин се готви за завръщане на западни компании в Русия
Още: Партията на Порошенко атакува Зеленски: Нямаме много редки метали, затова САЩ ни изнудват за друго
Индексът на мениджърите по покупките (PMI) в Китай достигна шестмесечно дъно през август. Вчера страната отчете спад на новите поръчки за износ през юли за първи път от осем месеца, а цените на новите жилища нараснаха през август с най-слабия си темп тази година.
Още: Трябват пари: Мерките на Китай да съживи икономиката си