Бизнесът очаква в следващите месеци да се решат два основни проблема - начинът на управление на таксите и електронното правителство.
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина
Още: Франция включи нов ядрен реактор за пръв път от 25 години
Таксите се превърнаха на много места в данъци, каза Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал, предаде Фокус.
Прословутата такса-смет е един такъв пример, изобщо начинът на определяне на таксите. Те трябва по закон да покриват необходимо присъщите разходи за администрирането им. И в това отношение се прие нова методика, която да се въведе през 2012 година с оглед на това таксите да се определят по този начин, каза той.
По думите му - вторият голям проблем е електронното правителство.
Още: Окончателно: ЕК не видя проблеми и нарушения в договора ни с "Боташ"
Още: МВФ одобри отпускането на 1,1 млрд. долара на Украйна
Отдавна повтаряме, че за да се реши генерално този въпрос, е важен принципът на първия ръководител. Една управляваща информационна система в едно предприятие не може да се въведе, ако първият ръководител лично не контролира този процес, защото това е свързано с коренна промяна в начина на работа. И в това отношение виждаме, че също има промяна в разбирането, тоест че не са важни единствено магистралите. Магистралите на електронното правителство са не по-малко важни за подобряване на средата, каза Васил Велев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Швейцария ще има свободен достъп до пазара на ЕС
Още: Орбан заговори за тримесечна дерогация за руски газ за Европа (ВИДЕО)
Бизнесът очаква и да има оценка на въздействието на нормативните актове върху бизнес средата, да се въведе такава практика. По закон има задължение за това, но, по думите му, често не се прави.