Шамфъстъкът е нискокалоричен
Още: Лекар: Как да лежим при високо кръвно – настрани или по гръб?
В сравнение с другите ядки, шамфъстъкът е много нискокалоричен и съдържа много протеини, които го правят доста засищащ. Единственото условие е да купувате несолен, за да не го превърнете в по-калоричен от колкото е.
Какво се случва с тялото ви, ако ядете по 15 шамфъстъка всеки ден?
Шамфъстъкът предпазва мускулите
Още: Защо се смята, че зелевата супа помага за отслабване?
Той е много богат на протеини и на калий и така спомага бързото възстановяване на мускулните влакна след по-сериозно физическо усилие например. Другите негови съставки, които помагат, са калцият и магнезият. Малка шепа шамфъстък, 30-40 минути след тренировка, са много полезни. А съчетани с плод, подпомагат запасите от гликоген, което е основно гориво за мускулите.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Стихотворение на деня, 24 януари, от Дамян Дамянов
Още: Червено вино при високо кръвно – кога помага и кога вреди?
Шамфъстъкът регулира гликемията
Някои жени страдат от гестационен диабет, който се развива обикновено по време на бременност, а хапването на шампфъстък дневно, би могло да бъде от голяма полза.
Ядката помага овладяването на нивото на глюкозата и на инсулина в кръвта, като не води до напълняване.
Още: Знаците, с които починалите общуват с живите си близки
Още: 100 гр от това и пералнята ще стане като нова
Шамфъстъкът се грижи за кожата
Благодарение на зеленикавия цвят на ядката, тя е богата на изключително много антиоксиданти, които са изключително ценни, особено неутрализирайки свободните радикали в тялото.
Шамфъстъка също е богат на витамин Е и предпазва кожата от UV лъчите, като също така укрепва клетъчните мембрани, които регулират метаболизма.
4 ползи от шамфъстъка, за които ТРЯБВА да знаете
Шамфъстъкът понижава нивото на лошия холестерол
Малката ядка е много богата на желязо, мед, магнезий, калий, витамини, минерали - всички полезни неща, които успешно спомагат регулирането на холестерола, а нейните ненаситени мастни киселини заместват наситените, спомагайки понижаването на лошия холестерол, като в същото време не намаляват добрия.