Олеандърът е много популярно растение. Той расте голям и цъфти обилно. Въпреки факта, че идва от Южна Европа, той може да се отглежда навсякъде, както у дома, така и на балконите през лятото без никакви проблеми. Неговите цветя могат да бъдат с различен цвят - бяло, розово, червено, жълто, бежово.
Още: В кое китно градче е роден Никола Вапцаров
Още: С кои трикове ще спестим много време при почистване на керамичен плот
Ако искаме да цъфти богато в нашата градина, трябва да изберем много светла и слънчева позиция за него. Освен това температурата на въздуха трябва да бъде около 15 - 23 градуса, докато през зимата трябва да бъде преместен в помещение с температура от няколко градуса. Почвата трябва да бъде неутрална или слабо алкална и плодородна. През лятото можем лесно да го поставим в градината, на слънчеви балкони, тераси или веранди, но това става постепенно - първо за около 7 - 10 дни на полузасенчена позиция, а след това може да се изложи на постоянно слънчево място. Когато вали, е важно растението да се скрие под покрив. В края на лятото трябва да приберем олеандрите обратно в апартамента.
Цветът на олеандъра се нуждае от много вода и хранителни вещества.
Олеандърът наистина се нуждае от много вода. Не трябва да забравяме, че тези декоративни храсти в природата растат над естествените резервоари. Следователно те трябва да се напояват интензивно, особено след като субстратът в саксията изсъхва бързо. В топли, горещи дни растението трябва да се полива дори два пъти на ден и то наистина е изобилно. Само внимавайте да не изпръскате листата на олеандъра с вода. Те са относително податливи на щети от слънчевите лъчи. Меката вода работи най -добре за поливане: чешмяна или дъждовна.
Още: С тези пълнени кюфтета по турски ще си оближете пръстите
Още: Топ 15 въздействащи цитата от нашите любими български автори
Отглеждането на растения без торене просто не може да се направи. Красиви цветя и бърз растеж - олеандрите се нуждаят от наистина голяма доза хранителни вещества! Затова им се дават минерални торове приблизително на всеки 10-15 дни. Най-добре е да използвате универсални минерални торове за цъфтящи растения. През август торенето трябва да бъде спряно, така че растението да заспи преди периода на покой за зимата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Има ли противопоказания чаят от лавандула?
Още: Кодовете на Грабовой - как хора сбъдват желанията си с комбинация от тези числа
Въпреки факта, че той обича влажността, никога не трябва да се поръсва растението, дори когато въздухът в стаята е сух. По време на периода на цъфтеж добавянето на тор във водата е задължително и това благоприятства за цъфтежа на растението. Това се прави на две седмици. Избягвайте контакт на листата и цветята с вода! Това е напълно противопоказно. По време на периода на покой на растението, т.е. през зимата, поливането значително се намалява. Дава се само минималното количество вода, необходимо за предотвратяване на корените и почвата да изсъхнат напълно.