Самоувереността е едно от най-важните качества, които можем да развием. Има обаче определени фактори, които могат да го подкопаят. Ето 7 причини, поради които не трябва да разчитате твърде много на мозъка си!
Още: Как се оказва първа помощ при задавяне
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 5 януари /валутен калкулатор/
1. Емоциите ви влияят повече, отколкото предполагате
Емоциите играят огромна роля в живота ни и могат значително да повлияят на нашите възприятия и решения. Емоциите обаче не винаги са надежден източник на информация. Често импулсите на душата могат да изкривят възприятието ни за дадена ситуация и да доведат до неправилни заключения.
Какво да пием, за да подобрим работата на мозъка?
Още: Как се готви с царевично олио - ето какво трябва да знаем
2. Вие сте предубедени и егоистични и дори не го осъзнавате
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да приготвим цяло пиле със зеле на фурна
Още: Родопчани знаят: Ето каква е тайната на най-вкусния пататник
Има такова нещо в психологията - основната грешка на приписването. Това е, когато хората обясняват поведението на другите с техните лични качества и оправдават собствените си действия с влиянието на външни обстоятелства. По същество това означава, че всички сме негодници.
3. Нашата памет е фабрика за лъжи
Спомените за събития лесно се заменят с други. Между другото, затова свидетелските показания в съдебна зала не са най-ценната информация. Спомените се изтриват и с течение на времето стават по-податливи на невярна информация.
Още: Голям църковен празник иде утре, 5 януари, спазват се редица традиции и обичаи
4. Вие не сте този, за който се мислите
Мислили ли сте някога, че начинът, по който изразявате и представяте себе си в социалните медии, не е точно начинът, по който изразявате и представяте себе си в реалния живот? Начинът, по който се държите с баба си, вероятно е много различен от начина, по който се държите с приятелите си. Имате „работно аз“, „домашно аз“, „семейно аз“, „само аз“ и много други, използвани за навигация и оцеляване в сложен социален свят. Но кое от тези „аз“ е истинското?
4 продукта, които ускоряват работата на мозъка и укрепват биополето
5. В известен смисъл всичко, което виждаме, е илюзия
Визуалните илюзии служат като вид прозорец в мозъка. Самата дума има доста широко значение, тъй като всичко, което виждаме, е до известна степен илюзорно, като гледката през матирана стъклена врата на душ кабина. Нашата централна визия е насочена към това, което е на фокус.
Централното зрение ни дава илюзията, че целият визуален свят е на фокус, но в действителност това изобщо не е така.
6. Дори това, което чувствате физически, не е толкова реално
Имате невероятно сложна нервна система, която непрекъснато изпраща информация до мозъка ви. Изчислено е, че вашите сензорни системи – зрение, докосване, обоняние, слух, вкус и баланс – ви изпращат 11 милиона бита информация всяка секунда. Но дори това е само невероятно малка част от действителния физически свят около вас.
7. Мозъкът се фокусира само върху най-важното
Ако сте в кафене, мозъкът ви не трябва да кодира всеки детайл от околната среда с много подробности. Той знае само как и къде да търси това, което е необходимо в момента. Нашият вътрешен модел има представа кой е отдясно и отляво, къде е стената и какво има на масата.