Човек е способен да се програмира да забравя.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 3 април /валутен калкулатор/
Без химия!
Общоприето е, че няколко фактора водят до загуба на паметта или дори до нейното значително влошаване. Основната е, че са възникнали някакви нарушения в мозъка, които трябва да бъдат лекувани.
Въпреки това, както уверява психотерапевтът Андрей Сакопалов, в много случаи хората стават разсеяни и започват да забравят не поради болести, а защото сами са програмирали съзнанието за това.
Още: Стихотворение на деня, 3 април, от Елисавета Багряна
Още: 4 зодии ще получат енергийно презареждане на 4 април 2025
Психотерапевтът твърди, че някои личности без да искат се програмират за лоша памет, като често повтаря, че с възрастта подобни проблеми се появяват при всички. И в резултат на това при най-малкия проблем (например, забравил някъде ключовете или телефона) човек не се опитва да се напрегне и да си спомни какво и как е било, а се примирява с текущото състояние на нещата. С течение на времето тази практика води до лоши резултати: паметта наистина се влошава драстично.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Фрази като „изгубена памет“, „склерозата победи“ и други са някакво настроение на тялото. Чувайки редовно, че не помни мозъкът започва да работи така, че фразата да е вярна. И за кратко време проблемите със забравянето наистина се влошават. Въпреки факта, че няма мозъчни заболявания или хронични заболявания, които биха могли да повлияят на това, казва лекарят.
3 правила за отлична памет и техника за бързо запомняне
Всичко идва от детството
Още: Нумерологична прогноза според датата на раждане за 3 април 2025
Между другото, негативните нагласи за лошата памет при хората над 50 години често се формират още в детството. Дете, което често чува от близки роднини за подобни проблеми, е сигурно, че тази съдба няма да го подмине.
Понякога родителите насила влошават свойствата на паметта като всеки ден повтарят на децата си, че са "бездарни, глупави и неспособни в точните науки". Такива нагласи нанасят голяма вреда на личността на детето и могат да създадат големи проблеми в зряла възраст.
Как да подобрите паметта си: 6 прости упражнения
Как да подобрим паметта?
Според психотерапевта Сакопалов първо трябва да се разбере причината за проблема с паметта. Това може да е подпомогнато от местен терапевт или други специалисти в специализирана клиника. Ако няма органични причини за често забравяне, тогава можете да опитате да подобрите паметта си, да провеждате редовни тренировки. Можете сами да провеждате уроци - по специални методи, от които има много в интернет и печатна литература, продавана в книжарниците.
Ако не можете да се справите сами с проблема, можете да потърсите помощ от специалисти - психолог или психотерапевт.
Освен това лекарят съветва всеки човек по няколко пъти на ден да си повтаря "имам прекрасна памет". Това отношение ще помогне мечтата да стане реалност.