В днешно време повечето от нас предпочитат удобството да си купуват вече нарязан хляб. Как обаче се ражда идеята за този продукт?
Още: Днес е първото лунно затъмнение за годината: Какво ви очаква?
Още: Как чубрицата ни помага при високо кръвно?
През 1912 г. американецът от германски произход Ото Рохведер притежавал три бижутерии. Но не го вълнували толкова златото и диамантите, колкото машините и механизмите, които обичал да създава в свободното си време.
Веднъж Рохведер чул домакини да се оплакват колко много време им отнема рязането на хляб, особено сутрин, когато трябва да се приготви закуска за цялото семейство. Така любителят изобретател се вдъхновил да създаде машина, която да реже хляба автоматично.
С какво хранят пациентите в болниците по света (СНИМКИ)
Още: Кои са най-добрите прически за чуплива коса?
Още: Защо понякога кучето скимти без причина?
Той толкова вярвал в идеята си, че продал и трите си бижутерии през 1916 г. и се посветил изцяло на първия прототип на машината.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Направил стотици схеми и накрая създал устройство, което режело хляб и събирало филиите една до друга чрез метална игла. За зла беда обаче един ден помещението, в което Ото Рохведер работел, се ... ИСТОРИЯТА ДОЧЕТЕТЕ ТУК