Мръсният вентилатор или климатик не само не върши работата си правилно, но също така представлява потенциална опасност за здравето, особено ако имате чувствителни бели дробове или алергии.
Още: Рецепта за домашно сладко от касис - супер лесно
Още: Лекар: Колко време след хранене се мери кръвната захар?
Още: Прости стъпки за чисти плодове и зеленчуци без пестициди
Как да почистите вентилатор
Първо трябва да разглобите външните части на вентилатора. Това ще ви позволи достъп до вътрешните части дори и до най-трудните места. Внимателно прегледайте вентилатора, за да намерите скобите, които свързват всяка негова част, след което ги развийте с отвертка или на ръка, в зависимост от модела.
За да премахнете праха, събран в него, можете първо да използвате прахосмукачка. След това избършете витлата с кърпа, навлажнена в гореща вода с препарат или оцет. За тесни части използвайте четка за зъби или гъба. След внимателно почистване на вътрешните части продължете с външните части. Накрая подсушете всички части с кърпа и ги сглобете.
Още: Пащърнак - уникалният зеленчук и неговите ползи
Още: Какво представлява рейки и опасно ли е
Как да почистите климатик
Повечето климатици имат филтър за многократна употреба. Филтърът блокира навлизането на прах във важни части на системата. Следователно е необходимо да почистите или смените филтъра, ако е необходимо.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Знаете ли как се готви с царевично олио
Още: Топ рецепти с ревен, в които да използвате този интересен зеленчук
Трябва да почиствате филтъра поне веднъж месечно, в противен случай работата на климатика няма да бъде максимална. Използвайте прахосмукачка, след което го изплакнете с гореща вода и накрая го подсушете. Ако използвате препарат е препоръчително той да е мек и с високо качество. След като го изплакнете обилно, оставете филтъра на слънчево място да изсъхне. В зависимост от спецификата на вашия дом и домашни любимци, трябва да сменяте или почиствате тези филтри на всеки един до три месеца.
Повечето филтри са маркирани със стрелка, която ви показва в каква посока трябва да тече въздухът. Уверете се, че това съответства на вашето устройство. В противен случай в системата ще влезе прах. Трябва също така да се погрижите филтърът да пасне добре в слота. Смяната на филтъра е от съществено значение, но поддръжката ще помогне на вашия климатик да работи по-дълго.
Още: Климатик в стаята: 5 сериозни проблема, които може да предизвика
Още: Бергамот - какво представлява и къде се използва
Още: Лекар: Какъв е нормалният пулс на човек в покой?
Рутинна проверка от професионалист ще гарантира, че вашата система работи с максимална ефективност и ще открие всички проблеми, които биха могли да влошат нещата с времето.