Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Кои са най-големите митове за европейските проекти у нас?

06 юли 2021, 12:30 часа

В последните години европейските фондове станаха синоним на корупция и далавери, но истината е, че това далеч не е само така. Разбира се, злоупотреби има (при това доказани), а в годините е имало и редица съмнения за такива неща. В тази статия ще разгледаме най-големите митове относно европейските митове, които сме срещали някъде.

Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа

Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават

Ето и кои са те: 

1) Трудната част е да спечелиш проекта

Много хора смятат, че е най-трудното нещо да спечелиш проекта, но най-трудното е да го изпълниш след това - има редица уловки в индикаторите, отчета и всичко останало, което трябва да се прави, за да може приказката да има щастлив край. Трябва да изпълним всички аспекти на заложеното в проектното предложение, за да може да имаме желания ефект. 

Още: Защо се смята, че чесновата вода помага за силен имунитет

Още: 7 неща от хладилника, които трябва да изхвърлите още сега

2) Всичко е нагласено 

Може да има елемент на необективност при оценяването, но много нормални компании имат възможност да получат европейски средства. За жалост много хора си мислят, че нещата са нагласени и няма смисъл да се опитва, а то съвсем не е така. 

3) Всички проекти дават 100% пари

Много хора си мислят, че европейските проекти са безплатни пари, а то съвсем не е така. Принципът е, че харчиш и след това ти възстановяват средства след одобрен отчет. Също така малко проекти са тези, които дават 100% грантово финансиране. Истината е, че има грантови схеми, които могат да изискват между 25 и 50% собствен принос от страна на бенефициента. 

Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика

Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери

4) Задължително трябва консултант

В 90% това е така, но ако отделите време да проучите нещата, то може да напишете и сами проектното си предложение, но отново напомняме, че този проект трябва да се

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Иван Иванов
Иван Иванов Отговорен редактор
Новините днес