Всеки от нас има любим чифт обувки, с които не сме готови да се разделим, дори и да са доста износени. Въпреки лошият им външен вид, ние продължаваме да ги носим и се правим, че не забелязваме колко неугледни са. Обущарите споделят няколко практични лайфхака, които ще удължат живота на вашите обувки и ботуши.
4 лайфхака, които ще ви помогнат бързо да изсушите мокри обувки
Отървете се от пукнатините по кожата
Изглежда като пукнатини в лицевия слой на кожата и се случва такива обувки вече да бъдат изхвърлени. Използваме мека кърпа, за да изтрием внимателно повърхността с разтворител, след това вземаме крема и го нанасяме щедро, като втриваме. След нанасяне излъскайте обувките с четка. Така цялата повърхност направо светва и обувките заприличват на нови.
Велурът губи цвят на различни места и захваща всякакви неприятни неща
Добра идея е да се опитате да направите така, че да изглеждат като „изработени от гладка кожа“. Нанесете крема на точки и просто го втрийте във велура. На определен етап, когато изглежда, че вече не се абсорбира, можете да използвате сешоар. След нагряване кремът демонстрира новите си възможности, а финалното полиране дава ефект на лъскава кожа.
Този домакински продукт ще ви помогне да изолирате зимните обувки у дома
Надрасканите страни на токчетата могат да се поправят
Вземете ацетон или лакочистител, обработете надрания ток и изчакайте да изсъхне. Ако няма дълбоки драскотини, няма да се наложи да изравнявате повърхността с шкурка. Вземете обикновена спрей боя и нанесете. Обикновено са достатъчни 2-3 слоя.
Драскотини по изкуствена кожа - какво да правя?
Нанесете полиуретаново лепило върху повредената зона. Тя ще насити основата и водата няма да проникне в дебелината на тъканта. Когато лепилото изсъхне малко, но не напълно, внимателно използвайте игла, за да разположите, доколкото е възможно, остатъците от капката. Оставете да изсъхне.
След това премахваме излишното лепило, вземаме най-простия крем на синтетична основа и боядисваме цялата част. Тези прости стъпки ще направят повредата по-малко забележима и ще предотвратят по-нататъшно разграждане на материала в тази област.
Възстановяване на велурен ботуш
Подготвяме кръпка от хастарна кожа. Изрязваме краищата и ги намазваме с полиуретаново лепило. Шприцоваме обувката между подплатата и горната част. Същото полиуретаново лепило. Преди лепилото да се втвърди, натискаме нашата част отгоре. Натискаме го, изчакваме лепилото да стегне, премахваме излишното и го зашиваме.
Защо се появяват жълти петна по обувките след пране?
Страничната част на обувката е скъсана
Изрязваме заоблена част от естествена кожа и я залепяме отвътре, а отвън нанасяме полиуретаново лепило чрез шприц. Насищаме повърхността и кожата отвътре на това място. Докато лепилото е течно, внимателно изправете ръбовете с игла или шило. Отрязваме излишното с ножица. Белегът, разбира се, остава, но обувката е здрава.
Как да фиксирате каишка за сандали
Внимателно пробийте подметката с кука и зашийте каишката на сандала. Издърпайте конеца през подметката. Но! Преди това правим малък разрез. И не напречно, за да не счупим подметката, а покрай. Правим възел и се опитваме да влезе в разреза. Отрязваме нишките до възела и го натискаме вътре с помощта на отвертка.
Обувките изглеждат ужасно след нанасяне на евтин крем боя
Премахването на такива наслагвания е изключително трудно.
Най- неприятното тук е, че образуваните гънки по боята могат да причинят пукнатини по повърхността на кожата. Запомнете това. Трябва да изчистим слоевете от предишната боя, ще боядисаме и почистим основно.
Как бързо да разтегнете тесни обувки: 5 ефективни съвета
И най-често срещаният проблем е отлепването на подметката.
Такива маратонки не са скъпи и се продават на места, където думата „гаранция“ никога не е чувана.
Нанесете полиуретаново лепило върху празнината. Опитваме се да не прекаляваме с количеството: лепилото гарантирано ще разяде изкуствената кожа, която е близо до лепилото. Разширете и изсушете. След това вземаме кука, конци и игла. Не правим шевове на гъсто: подметката е мека и конецът може да я прореже. Също така се опитваме да направим шева възможно най-високо, но не до самия ръб, повтаряйки шарките и издатините на подметката. След зашиване, подметката няма да се отдели, докато конецът е непокътнат.