Снегът отново е тук, а с него идват и усложненията в ежедневието ни. Сутрин чистим колата от снега дълго време, налага се да ходим по заледени и неизчистени тротоари, а всичко това внася излишен стрес в ежедневието ни.
Още: Тези сладки с овесени ядки и банан се превръщат в истински хит
Още: Чували ли сте за тигровите ядки и техните прекрасни ползи
В следващите няколко дни се очаква затопляне и снегът, който е натрупал сега, се очаква да се превърне в неприятна киша. След кишата следва и ледът, когато температурите рязко паднат под нулата. Когато тротоарите по улиците се заледят, болниците отчитат голям ръст на пострадалите пациенти със счупвания от падане. Хубаво е да избегнем тези нелепи ситуации и да направим всичко възможно, за да сме здрави през цялата зима, независимо какви условия ни предостави тя.
Има ли правилен начин, по който можем да ходим по заледени тротоари, така че да намалим до минимум риска от падане? Да, има! Не можем да очакваме, че походката ни трябва да е еднаква при сухо време и съответно – при лед. Трябва да променим начина, по който стъпваме, за да намалим значително риска от падания и контузии.
Как трябва да ходим правилно по леда?
Още: Ползите от ходенето бос и защо е важно да го практикуваме
Още: За приготвянето на шкембе чорба е добре да знаем тези 3 тънкости
1. Не стъпвайте първо на пета – когато вървите по заледен участък, никога не стъпвайте смело първо на пета, както правите обикновено. Винаги се опитвайте да стъпвате на цяло стъпало, а при най-заледените участъци, изпробвайте терена със стъпка и леко приплъзване, така че да усетите дали е много хлъзгаво или не чак толкова.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кои са най-вредните съставки в козметиката
Още: Как трябва да се готви свински черен дроб, за да е винаги мек и сочен?
2. Оправете стойката си – когато ходим в нормални условия, сме свикнали да вървим с изпънат гръб и дори леко назад. Тази стойка е изключително грешна, когато вървим по лед, защото така можем да се подхлъзнем и да паднем назад, наранявайки седалището, гръбнака или дори главата ни. Когато ходите по заледени участъци – винаги ходете леко приведени напред! По този начин придавате допълнителна сигурност и баланс на тялото си, така че да реагира правилно, ако се подхлъзне и да не паднете.
3. Изберете правилните обувки – никога не подценявайте силата на хубавата подметка. Много хора правят грешката да обуват обувки, които изглеждат добре, но имат хлъзгава подметка. Не залагайте на стила през зимата, а на удобството и сигурността. Носете обувки със стабилни подметки, които не се хлъзгат и така ще намалите шанса от падане с до 65%.