Ново проучване разкрива имената на жените, за които е най-вероятно да са злонамерени. Проучването, проведено от екип изследователи, разглежда над 1000 случая на онлайн тормоз и установява, че някои имена е значително по-вероятно да бъдат свързани със злонамерено поведение. най-често срещаното име сред лицата, които са участвали в онлайн тормоз, е "Мария". Други често срещани имена са "Нина", "Кристина", "Ивана" и "Емилия"
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 4 април /валутен калкулатор/
Проучването установи също, че жените с тези имена са по-склонни да участват в онлайн тормоз, преследване и други форми на киберпрестъпления. Въпреки че причините за това не са напълно ясни, изследователите смятат, че може да е свързано с начина, по който тези имена се възприемат от другите.
"Възможно е някои хора да възприемат определени имена като по-"огнени" или "агресивни" от други и това да ги кара да действат по-негативно онлайн", казва водещият изследовател. "Това е нещо, което ще изследваме допълнително в бъдещи проучвания."
Въпреки че резултатите от проучването със сигурност са интересни, важно е да се има предвид, че те не трябва да се използват за правене на генерални обобщения за жените с тези имена.
Още: Стихотворение на деня, 4 април, от Пейо Яворов
Още: 3 зодии, които могат значително да увеличат парите си след 19 април 2025
Помогнете на сърцето – яжте това и ще е здраво
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Ръцете долу! Ще охраняват статуя, за да НЕ пипат гърдите ѝ
Още: Нумерологична прогноза според датата на раждане за 4 април 2025
Огромното мнозинство от жените с имена "Мария", "Нина", "Кристина", "Ивана" и "Емилия" не са замесени в онлайн тормоз или киберпрестъпления; би било несправедливо и неточно да обрисуваме всички с една и съща четка въз основа на действията на малко малцинство
Разбира се, това не означава, че не трябва да сме наясно с резултатите от това проучване; в края на краищата знанието е сила. Ако някога сте станали жертва на онлайн тормоз или киберпрестъпление, е полезно да знаете, че не сте сами - и че няма нищо лошо в името ви.
Резултатите от това проучване със сигурност са интересни, но не бива да се използват за обобщаващи заключения за жените с тези конкретни имена. Ако някога сте станали жертва на онлайн тормоз или киберпрестъпление, помнете, че не сте сами - и че няма нищо лошо в името ви. жените просто трябва да внимават, когато използват пълното си име онлайн. Като се има предвид колко лесно е за всеки да намери лична информация в наши дни - включително пълните имена - винаги е по-добре да се действа предпазливо.
Още: 4 април 2025: Какъв църковен празник е утре, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Най-популярни великденски цветя, които ще донесат пролетно настроение в дома ви