След като премина с трактор през цяла Африка, холандка възнамерява да завърши пътуването си, стигайки до Южния полюс, съобщава Франс прес. За целта 38-годишната Манон Осевоорт трябва да пропътува 4 500 км. Руски товарен самолет ще превози червения й трактор с подсилени гуми до базата Новолазаревская на атлантическото крайбрежие, откъдето на 21 ноември жената ще потегли към Южния полюс. Тракторът, един "Маси Фергюсън" с вид на голям камион, ще трябва да се движи 24 часа в денонощието, за да не замръзне на място.
Манон Осевоорт възнамерява да изминава от 100 до 200 км дневно, така че пътешествието й да приключи в рамките на четири до шест седмици. Тя няма да бъде сама. Никола Бешле, френски монтьор, ще бъде с нея и ще я сменя на волана. Още шестима души ще участват в експедицията, между които и снимачен екип, който ще създаде документален филм. "Това е последният етап от моето дълго пътуване", усмихва се "господарката на на трактора".
Историята започва през 2005 г., когато Манон, която е актриса и режисьор по професия, поставя пиеса, в която се разказва историята на момиченце, стигнало до края на света с трактор. Тогава Манон решава да се пробва в това приключение, изминавайки сама, с 20 км/ч, разстоянието от родното й село в Холандия до Кейптаун в Африка. В хода на пътуването тя изпитва известни съмнения. "Бях на 27 години, когато предприех това пътуване, и когато пристигнах в Намибия, изведнъж осъзнах, че скоро ще стана на 33, а краят му не се вижда". След като стига до Кейптаун, тя се връща у дома, разочарована, че е изпуснала кораба, който е трябвало да я отведе в Антарктика.
През следващите няколко години Манон пише книга, продава тишърти с изображения на трактора си, ражда бебе, след което започва да търси спонсори по интернет, за да завърши пътешествието си. На Южния полюс Манон е обещала да направи голям снежен човек, в чийто търбух ще сложи "мечтите" на хората, срещнати по време на пътуването й. Прилежно качени на цифров носител, те трябва да бъдат извадени след 80 години. "Иска ми се да направя една капсула свидетел на мечтите на света, така че след време децата и хората да могат да видят за какво сме мечтали", обяснява тя.
Още: Защо се смята, че акулите никога не боледуват
Още: Защо лъвът е „царят на джунглата“, а не тигърът