Имате проблем със семейния бюджет и често харчите повече, отколкото можете да си позволите? Спокойно, не сте сами. Планирането на разходи само по себе си е трудно занимание, но още по-трудно е да се придържаме стриктно към него. Ето тези съвети обаче ще ви улеснят значително.
Още: Топ рецепти с ревен, в които да използвате този интересен зеленчук
Още: Бергамот - какво представлява и къде се използва
1. Избирайте една основна категория месечно.
Както се казва, „Рим не е бил построен за един ден”. Разпределяйте бюджета си „на едро” и не се опитвайте да обхванете всички пера. Примерно, този месец трябва да пазарувате перилни и почистващи препарати, а за другия оставете покупката на „онази” чанта, например.
2. Правете големи покупки само сутрин.
Още: Лекар: Какъв е нормалният пулс на човек в покой?
Още: Кумкуат - екзотичният цитрусов плод и неговите ползи
Психолозите твърдят, че след дълъг ден преценката ни е склонна да бъде не особено печеливша, защото бързате да се приберете, изморени сте и в главата ви се въртят куп неща. За сметка на това, сутрин мозъкът е отпочинал, а вие сте енергични и освежени. Дори да нямате възможност да пазарувате сутрин, правете списъците си тогава.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Според Фън Шуй: Как да подредим спалнята за спокоен сън?
Още: Църквата почита голяма светица на Бъдни вечер - ето кой има имен ден
3. Не пазарувайте гладни.
Имате ли проблем с импулсивните покупки на хранителни стоки? Ако е така, вероятността да пазарувате, докато сте гладни, е огромна. Тогава всичко изглежда адски апетитно и можете да се увлечете. Ако перото за храна е най-голямо за вашето семейство, направете план какво ще готвите през седмицата и се придържайте само към тези продукти.
Останалите тактики, които ще ви улеснят в придържането към семейния бюджет, вижте ТУК.
Още: Какво е сумак и в коя ястия може да го добавим
Още: Не само Бъдни вечер - ето какъв църковен празник е утре