Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

6 начина, по които ни лъжат на Black Friday

18 ноември 2020, 10:33 часа

Черният петък се превърна в истинска истерия в последните години, в която хората харчат безумно много пари за неща, които вероятно дори не им трябват. Има много трикове, с които търговците успяват да спечелят повече, а ние като потребители трябва да сме наясно с това.

Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави

Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза

1. Нереални намаления – най-честият трик, на който можете да се натъкнете, са нереалните намаления. Има търговци, които изкуствено увеличават цените месец преди Черния петък, а след това ги намалят драстично и вие си мислите, че попадате на страхотна оферта... а всъщност, просто купувате продукта на реалната му цена.

2. Безкрайният избор – това е трик, на който много купувачи се връзват и им действа подсъзнателно. Когато отворите някой сайт и ви залеят хиляди намаления, започвате да скролвате и да търсите нещо, което ви интересува, защото просто няма как сред това изобилие от продукти да няма нещичко за вас. Всъщност, на вас може би нищо не ви трябва, но големият избор и големите намаления ви приканват да се възползвате от тях.

3. Остава само 1 бройка – всички сме виждали сайтове, в които ни пише колко броя остават от даден продукт, преди той да бъде изчерпан. Много търговци пишат, че е останала само една бройка от артикула, от който се интересувате, което ви кара да побързате да го закупите. Истината е, че може да има и десет бройки, но търговецът няма да ви каже това, а ще ви накара да си го закупите от страх да не би да свърши.

Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?

Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?

4. Безплатни подаръци – това е трик, който ви кара да се чувствате значими като потребители и да поискате да купите нещо, само защото то идва с безплатен подарък към него. Често този „безплатен“ подарък е начислен към крайната цена на продукта и реално вие си го плащате, но сте с впечатлението, че е жест към вас.

5. Препоръчани продукти – всички онлайн магазини имат секция с препоръчани продукти, които се показват до продукта, който вече сте си избрали да закупите. Така преди да сте завършили поръчката си, е много вероятно да си харесате още нещо и да похарчите повече пари.

6. Безплатна доставка – това е трик, който отново кара потребителя да усеща, че е направил добър избор, доверявайки се на сайт, който ще му достави безплатно продуктите, които си е избрал. Много търговци всъщност добавят цената на доставката към продуките, без изобщо да знаете за това.

 

Още: Знаете ли къде има студени минерални извори в България?

Още: Месни заговезни - какво се прави за късмет през цялата година

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес