Не си позволявайте да сменяте конструктивния диалог с прибързани решения.
Още: Кои съвети за справяне с мазната коса могат да свършат работа на всеки?
Още: Може ли да се пие червено вино при високо кръвно?
1. Ожени се
Тази стъпка е възможно най-нелогична, но много често срещана. В нашата култура бракът често се разглежда като начин за обезсилване на всички негативни неща, дошли преди брака. В действителност бракът може да доведе до малка пауза в конфронтацията.
2. Раждане на бебе
Още: За кои кучета се смята, че живеят най-дълго?
Още: Внимавайте с тях - ето кои кучета се смятат за най-злобни
Появата на бебе може да бъде тест за силни хармонични двойки. Според изследванията, раждането на дете в повечето случаи значително намалява удовлетвореността от брака. Съответно ситуацията може да стане чудовищна, ако всичко вече е провалено. В същото време това ще се отрази и на детето, което ще страда невинно.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какво представляват лиофилизираните плодове и какво да правим с тях?
Още: Типово или пълнозърнесто брашно – ето кога кое от двете трябва да изберем
3. Изневяра
Ако изневярата укрепва брака, това е в някаква паралелна вселена. Обикновено изневярата остава причина за развод при по-голямата част от двойките.
4. Провокиране на ревност
Още: Бариева каша или гастроскопия – каква е разликата между двете изследвания?
Още: Как да се преборим с усещането за студени крака?
Случва се да не е имало изневяра. Но единият от партньорите изведнъж решава да предизвика ревността на другия. Или търси доказателства, че другия човек все още изпитва чувства. Или се опитва да демонстрира своята значимост.
Това едва ли е адекватен отговор на проблемите във връзката.
5. Опитвате се да промените партньора си
Разбираем защитен механизъм е да обвините партньора за всички неприятности и да го принудите да се промени: „Нашата двойка би била идеална, ако не беше ти!“ Всъщност рядко се случва връзката да е перфектна и човек да няма недостатъци.
Обикновено връзката включва някаква промяна и при двамата партньори. Това е необходимо, за да могат двама различни хора да съжителстват удобно.
6. Да промените себе си заради партньора
Нека разгледаме ситуацията от другата страна. Понякога човек приема всички претенции на партньор и започва да вижда в себе си съвсем различна личност. Това е нечестно, разрушително и дори може да доведе до психични разстройства.
7. Стъпка назад
Друга често срещана тактика на поведение е да се преструвате, че нищо не се случва.
Човек, формално останал във връзка, започва да избягва своя партньор. Закъснения на работа, намира спешни неща за вършене през почивните дни и т.н. Това често се прави, ако двойката има някои допълнителни задължения. Например хората не искат да се разделят, защото имат деца, общ бизнес или нещо друго.
8. Да отидете на почивка
Двойките често се съветват да сменят обкръжението си и да пътуват заедно. Това може да е добре за една връзка, ако партньорите са прекарвали малко време заедно заради работа.
Но ако съюзът е на етапа, на който трябва да бъде спасен, тогава идеята за пътуване, в което трябва да прекарвате времето си 24/7, едва ли е добра идея.
9. Да отидете на тренинг
Има много по-висок риск да се сблъскате с гурута, които ще налагат половите стереотипи, разбиват участниците и ще ги принуждават да правят странни неща. Ако семейството е в конфликт заради ниски доходи, едва ли загубата на една заплата ще подобри всичко.
10. Да привличате трети лица
Този метод е добър в един случай: партньорите отиват на консултация по двойки с психолог. Но едва ли си струва да търсите съвет от родители, приятели и други хора.