Журналист говори за връзката между жената на Нотариуса и Ивайла Бакалова

02 февруари 2024, 08:55 часа • 12001 | прочитания

По ирония на съдбата жената на Мартин Божанов - Нотариуса и Ивайла Бакалова са били заедно преди години в реалите формат. След време Нотариуса иска пари от Бакалова, за да излезе мъжът ѝ (Веселин Денков) от ареста. Това твърди журналистът Кирил Борисов пред Нова телевизия.

Още: Скрити в дървени стълби: Хванаха контрабандни цигари

Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница

ОЩЕ: Андрей Янкулов: Пепи Еврото изчезна, сега Мартин Нотариуса е убит – има ликвидиране на лидерите на подобни организации

Относно жената на убития, за която стана ясно, че е служител на ГДБОП, Борисов коментира, че назначението ѝ не е случайно. „Сега трябва да се излезе и да се каже по какъв начин е станало това. С чии протекции е назначена Гергана в ГДБОП“, заяви журналистът.

Припомняме, че вчера главният секретар на МВР Живко Коцев потвърди, че Гергана Божанова е била уволнена от ГДБОП, но е обжалвала и е върната обратно на служба. В момента е по майчинство. ОЩЕ: Главният секретар на МВР: Предполагаме откъде е стреляно по Нотариуса 

Още: “Магнитски“ няма да им се размине: Експерт за санкциите срещу Пеевски и Горанов

Още: Само за месец: Четирицифрено число задържани за наркотици

"След убийството на Мартин Божанов-Нотариуса няма да е спокойно семейството му. Спокойни ще са негови бизнес-партньори, магистрати и политици", каза той. 

По думите му срещу Нотариуса няма никакви дела, досъдебни производства или някаква информация. „Въпросът сега е кой е убит – добър гражданин и данъкоплатец или криминално проявен“, коменитра той.

Как е действал Марто Нотариуса?

"Вие сте лекар и имате проблем с прокуратурата. Идва лицето Х и казва колко ще струва, за да се реши проблема и ако платите всичко се решава. Тези групи са големи и синхронизирани", каза от своя страна Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.

"Дали се конкурират или действат паралелно, може само да спекулираме. Но че ги има, ги има. Това е новия тип организирана престъпност на белите якички", коментира Безлов.

Още: Прах в очите с катастрофите и готвените мерки: Обвинение към държавата

Още: Откриха близо 6000 контрабандни вейпа в куриерска пратка в София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес