"Лицето не се придвижва с болнична носилка, с която последният път се яви в съдебно заседание пред Апелативния специализиран наказателен съд, а е установен в питейно заведение намиращо се в кв. "Драгалевци", гр. София". Това е основанието на Апелативната специализирана прокуратура да поиска бившият кмет на село Галиче Ценко Чоков да бъде върнат в ареста.
Още: Нападнаха екип на Спешна помощ в село Камено край Бургас
Още: На Коледа: Млада жена загина при катастрофа в Стара Загора
Според официалната информация Чоков е посетил въпросното заведение вчера, 17 декември, след като би трябвало да е под домашен арест.
В момента Апелативният специализиран наказателен съд разглежда като втора съдебна инстанция наказателното производство срещу Ценко Чоков и други подсъдими лица, като с присъда от Специализирания наказателен съд т.е. на първа инстанция Чоков е признат за виновен за причиняване на средна телесна повреда, отвличане и палеж и му е наложено наказание лишаване от свобода за срок от 4 години и 6 месеца. На 26 септември обаче съдът пуска Чоков от ареста "поради влошаване на здравословното му състояние и предстоящи оперативни интервенции".
Сега Апелативната специализирана прокуратура ще настоява пред съда Ценко Чоков да бъде задържан под стража поради нарушаване и неизпълнение определената му от съда мярката на неотклонение, а предвид и очевидната липса на пречки от здравословно естество да търпи най-тежката мярка за неотклонение. Отделно Софийската районна прокуратура започна наказателно производство срещу Чоков, защото е излъгал за здравословното си състояние. При доказване на вина, присъдата може да е от 1 до 5 години затвор и лишаване да упражнява определена професия (чл. 291, ал. 1 от Наказателния кодекс).
Още: Военните отново помагат в издирването на Ники от Конаре
Още: Пътните полицаи провериха над 10 хиляди превозни средства преди Бъдни вечер
Електронен контрол
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Влак прегази мъж в тунел край Дупница
Още: "Пишете ни": Прокуратурата с призив към пострадалите от BETL
Припомняме, че в началото на декември държавата представи проект за внедряване на електронни гривни. Оказа се обаче, че те са само 250, но според зам.-правосъдния министър проф. Николай Проданов, който беше уволнен дисциплинарно от Великотърновски университет (ВТУ), това количество е достатъчно. По закон гривни могат да се слагат на хора с мярка за неотклонение "домашен арест".