Загиналият полицай е от Елхово

08 ноември 2022, 06:11 часа • 8161 | прочитания

Загиналият полицай е от Елхово. Това каза в ефира на Нова кметският наместник на село Голям Дервент Иван Франсъзов. Ежедневно в село Голям Дервент преминават групи с нелегални мигранти, разказа той по повод инцидента, при който загина граничен полицай в района на българо-турската граница до селото. 

Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

По думите му в селото, в което живеят около 30 души, не са чули изстрели снощи. Преминаващите мигранти са предимно сирийци и афганистанци, каза още кметският наместник. "Всеки ден минават мигранти. За тях няма почивка, няма събота, няма неделя. Това е ежедневие, за тях няма спирка", добави той.

Впоследствие се разбра, че името на убития служител на реда е Петър Бъчваров. Той има стаж от 8 години в системата.

По-рано от МВР съобщиха, че полицай е убит до границата с Турция. Инцидентът е станал около 20:35 часа снощи. Неустановен извършител е стрелял по съвместен наряд на "Гранична полиция" и военнослужещ, които са охранявали границата в района на село Голям Дервент. На място е загинал граничният полицай.

Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки

Още: Близка до ДПС стана заместник на Сарафов

За инцидента са уведомени турските гранични власти, като е направена среща на линията на държавната граница, с цел установяване и задържане на извършителя. Предполага се, че извършителят е на турска територия. Изпратените наряди не са установили незаконни мигранти.

ОЩЕ: Полицай загина при престрелка край Елхово

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес