За пореден път: Няма кандидати за председател на ВАС

05 декември 2024, 10:35 часа • 584 прочитания

За пореден път няма кандидати за председател на Върховния административен съд (ВАС). Днес бе второто заседание на пленума на Висшия съдебен съвет (ВСС) при повторен опит да бъде избран ръководител на институцията.

Още: Жена загина при пожар в София

Още: Откриха мъртви двама мъже в петричкото село Камена

ОЩЕ: ВСС приема нови предложения за председател на ВАС

При първия опит процедурата се провали, защото за четири поредни седмици не бе издигната нито една кандидатура.

В момента начело на съда е доскорошният председател на ВАС Георги Чолаков. Той беше определен за изпълняващ функциите председател, считано от 22 ноември, когато изтече мандатът му, до избора на нов административен ръководител.

Още: Фалшиви сигнали, таен запис и Петьо Еврото: Нов опит за удар срещу български европрокурор (ВИДЕО)

Още: Подробности за състоянието на пребитите метеоролози: Какво казват лекарите

Чолаков бе избран за и. ф. председател с подкрепата на осем от членовете на колегията, а двама гласуваха против. По време на дебата стана известно, че почти всички съдии от ВАС са дали съгласие той да продължи да ръководи съда до приключване на процедурата по избор.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес