За да дават тази награда, колегите от САЩ дават индикации, че вероятно Ружа Игнатова е жива. Това каза вътрешният министър Калин Стоянов пред медиите в парламента.
Още: Съдът го защитава, МВР се готви да го депортира: Нов епизод в историята на саудитски бежанец
Още: "Добре, че децата са във ваканция": Кола се преобърна между две училища в София (СНИМКИ)
Министърът обясни, че МВР няма информация къде е Ружа Игнатова. "Това е един добър пример как един човек, в случая г-жа Ружа Игнатова, може да се укрива толкова много време и изая която дадоха толкова голяма награда колегите от САЩ. За да не е намерена, предполагам, че се укрива", заяви Стоянов.
Припомняме, че само преди дни стана ясно, че българската прокуратура ще повдигне задочно обвинение срещу изчезналата от години криптокралица Ружа Игнатова, обвинена в една от най-големите финансови измами в модерната история. ОЩЕ: САЩ дават 5 млн. долара награда, ако ги отведеш до Ружа Игнатова
Още: Няма да бъде съдена: Майката, убила децата си във Вакарел, не е разбирала какво прави
Как се е прибрал Брендо?
Министърът има усещането, че до известно време ще установи по какъв начин се е случило влизането на Банев в страната. На въпрос дали Брендо е влязъл в България с незаконния самолет от 2022 г. "Не съм казал такова нещо. Аз казах категорично кога според нас е периода, през който той е влязъл, а именно има информация в МВР, че това се е случило в периода от края на март до началото на юни 2022 г. Този период съвпада и ситуацията, която тогава всички наблюдавахме със самолета, който премина няколко европейски граници и държава и инеобезпокоявано кацна в България", каза Стоянов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В апартамент в Перник: Арест за жена, поставяла незаконно ботулинов токсин
Още: Екшън в българско село: Мъж стреля с пушка по свой враг
"Тези двама човека, които сме обвинили за това деяние тогава, са част от друга група и то голяма, по която работихме повече от две години съвместно с колегите от прокуратурата и съседна на нас държава и преди около месец пристъпихме към реализация на групата. Тя се занимаваше именно с това - незаконни прелитения с цел контрабанда на наркотични вещества", каза министърът. Според него случаят с Брендо има някаква връзка с групата, която му е помогнала и тази, която е хваната преди месец.
Попитан дали тази група е помогнала за други издирвани като Пепи - Еврото да напуснат страната, той каза, че не е невъзможно, но това е въпрос на доказване. ОЩЕ: Стоянов: Брендо е влязъл у нас по времето на Бойко Рашков - вероятно с онзи незаконен самолет край Търговище
Още: Бившата жена на Петьо Еврото го "разпозна" - проговори за срещи с българския европрокурор
Още: Бащата на мъжа, нападнал метеоролози на връх Мургаш, започва гладна стачка
Арестът на Нико Тупарев
Стоянов даде подробности и за ареста на Тупарев. "Към момента въпросният господин е с постановления за задържане 72 часа. Ние не сме участвали в това разследване. Бяхме включени в последния момент. Нямаме абсолютно никаква информация. Доколкото знам става въпрос за длъжностно присвояване", добави Стоянов. Той заяви, че прокуратурата не е искала данни от МВР по време на разследването срещу Тупарев. ОЩЕ: Телевизионният продуцент Нико Тупарев е арестуван