Отново инцидент с дете на пътя – този път в Ямбол. 13-годишно момиче бе блъснато от лек автомобил на път за училище. Детето е откарано в болница със съмнения за комоцио, без опасност за живота.
Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин
Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните
Инцидентът е станал около 7:30 ч. тази сутрин на оживена улица в ямболския квартал "Златен рог”, съобщава bTV.
Според очевидци детето излязло на платното, за да пресече, въпреки че наблизо има пешеходна пътека и колата го ударила. Шофьорът е 42-годишен мъж от Ямбол. Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни.
Това е вторият подобен инцидент на същото място, след като миналата есен шофьор буквално помете майка с количка и малко дете.
Още: Дете загина на пътя, 2 дни по-късно камион се преобърна на същото място
Още: „Поиска да почистим собствената си кръв“: Метеоролозите от връх Мургаш разказаха за ужаса
Жената бе настанена в болницата с опасност за живота, а шофьорът избяга, но по-късно беше задържан. Хората от квартала искат легнал полицай заради високата скорост и слабата видимост.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!