Съдът отстрани Десислава Иванчева и заместничката й Биляна Петрова от длъжност, като се мотивира, че това е необходимо, за да не повлияят на свидетелите и да не злоупотребят с власт.
Още: Тежка катастрофа с жертви на АМ “Тракия“
Още: МВР предупредило Петьо Еврото да бяга? Министър цитира преписка, която според BIRD води до Сарафов
Причина за това становище на обвинението стана депозираната в понеделник заповед за освобождаване на зам.-кмета Румен Русев.
Иванчева и Петрова ще обжалват решението на съда, предаде БГНЕС.
ПР-ът на район „Младост” Петър Кърджилов каза, че г-жа Иванчева иска той да изпълнява длъжността кмет.
Още: Злато и над 200 бона в гащите: Хванаха украинка с нелегална валута
Още: BIRD: Майката на българския европрокурор не е загинала в пожар, тялото ѝ е донесено и запалено
Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд искане за отстраняване от длъжност на Иванчева. Според прокуратурата в арестното помещение, където изтърпява мярка за неотклонение, Иванчева е изготвяла документи в качеството си на кмет, предавала ги е на лица с разрешен достъп за свиждане, след което те са достигали до общинската администрация.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Колосален бонус: Дадоха на КПК неуспешния кандидат-премиер Горица Кожарева (ДОКУМЕНТ)
Кметът на район „Младост” беше арестувана при спецакция на новосъздадената антикорупционна комисия и спецпрокуратурата с колосална сума пари – 70 хил. евро подкуп от строителен предприемач. В кабинета й пък разследващите са намерили стотици преписки, за които се твърди, че са изгубени и се ползват за изнудване.