Тийнейджъри са стреляли с пластмасови сачми срещу деца в столичния квартал "Горна баня", алармира потребител в социалната мрежа "Фейсбук".
Още: Загинали и много ранени при тежка катастрофа край Видин
Още: Две жертви на пожари за денонощието
В публикацията се твърди, че вчера следобед в двора на 53-то ОУ петима момчета тийнейджъри са пристигнали в двора на училището, където спортували по-малки деца от квартала. Според написаното, двама от тийнейджърите носили пистолети с пластмасови сачми, след което започнали да стрелят по по-малките, включително и по момичета.
Потребителят казва, че някои от децата имат синини, спукани капиляри. Едно момиче е с разкървавено коляно. Потребителят се възмущава, че някои от децата са били целени директно в лицето, в близост до очите.
"Цяло чудо е, че няма някой с извадено око. Молим родителите на въпросните тийнеджъри да вземат мерки срещу агресията на децата си, докато не е станал сериозен инцидент и за да не се налага мерки да взимат родителите на пострадалите деца", алармира потребителят.
Още: Много иска, но не може със СРС: Драмите на МВР при издирването на Петьо Еврото
Още: Възстановето е движението на метрото
В коментари под публикацията е повдигнат въпросът дали е подаден сигнал до отговорните институции - МВР, прокуратурата и т.н. Отговорът е, че такъв сигнал не е подаден - изглежда от страх.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пътник на релсите спря Втора линия на метрото в София
Още: Втори инцидент за деня: Верижна катастрофа блокира "Цариградско шосе"
Има и твърдение, че въпросните момчета не за пръв път правят подобно нещо, като се говори за случка в Ортопедията, при която е насочен пистолет с пластмасови сачми към служителка на лечебното заведение - с призив да се подаде сигнал в Шесто РПУ.