Двама полицаи пострадаха при преследване на лек автомобил от местността "Пода" край Бургас до град Средец, след като шофьор не спрял за проверка при подаден сигнал на служители на "Гранична полиция".
Още: Когато има тайна: Съдът постанови как да се публикуват съдебни решения с класифицирана информация
Още: Затягат режима на арбитражните съдилища в България
Единият от полицаите е бил ранен при опит да бъде спрян преследваният автомобил, когато две полицейски коли са блокирали пътя в центъра на минно селище Върли бряг. Автомобилът блъснал с висока скорост спрените коли и при удара е пострадали служителят на органите на реда.
Той е откаран в бургаската болница и освободен за домашно лечение.
Другият полицай е ранен от рикоширал патрон. Изстрели със стоп патрони са били произведени в опит да бъде спрян автомобила. Вторият пострадал полицай е настанен за наблюдение в хирургичното отделение на болницата.
Още: Бившият военен министър Николай Ненчев осъди прокуратурата за 50 000 лв.
Още: Откриха незаконна кланица в Ихтиман
На кръговото кръстовище на входа на Средец след дълго преследване е спрян лекият автомобил. Задържани са 29-годишен криминално проявен мъж от ямболското село Джинот и 41-годишният му спътник. И двамата са с положителни проби за наркотици. Задържани са за 24 часа.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Ще те убия някой ден": Георги Георгиев подаде жалба срещу Дебора
Още: Въпреки ограничителната заповед: Мъж запали колата на бившата си жена