Относно аферата "Барселонагейт", Бойко Борисов е разпитан в качеството си на свидетел. Това уточниха от Специализираната прокуратура на специален брифинг.
Още: "БОЕЦ" пусна ВИДЕО от скандалната акция на ГДБОП в стил "оставете престъпниците на мира"
Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин
Не стана ясно дали "манекенката от къщата в Барселона" (Борислава Йовчева) е разпитана, но беше уточнено, че е направено всичко необходимо по случая от процесуална гледна точка. "Има данни за извършено престъпление" - затова е отворено досъдебно производство, уточниха от специализираното държавно обвинение.
Досега не е постъпвала никаква информация от МВР в прокуратурата по т.нар. случай "Барселонагейт". Такава е следвало да бъде дадена до 11 февруари - направено е искане от наблюдаващия прокурор по случая. Това заявиха от Специализираната прокуратура.
Освен това, днес (15 февруари) в спецпрокуратурата са получени 26 страници на английски език от ДАНС. Изрично беше уточнено, че няма ясни знаци кой е автор на този доклад, както и кой го е изискал.
Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните
Още: Дете загина на пътя, 2 дни по-късно камион се преобърна на същото място
Има снимки и текст - от медийни публикации в България и Испания, добавиха от Спецпрокуратурата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Поиска да почистим собствената си кръв“: Метеоролозите от връх Мургаш разказаха за ужаса
Също стана ясно и, че специализираното държавно обвинение са получили 219 страници от испанските власти по случая - по европейска заповед. Имало обаче и още една европейска заповед и се чакат данни по нея. А 219-те страници са на испански език и тепърва ще бъдат превеждани.
90% от действията по разследването са завършени. Предстои анализ и очакваме данните по втората заповед, казаха от Спецпрокуратурата. И уточниха, че трябва разкриване на банкова тайна, но на испанска територия, затова и трябват данни от испанските власти.
Още: Испанските власти към ДАНС: Има данни, че Бойко Борисов е свързан с Барселонагейт
Още: Нает като “муле“: Младеж спаси баба от ало измамници