Шестима задържани за финансови престъпления

28 март 2021, 14:20 часа • 2011 | прочитания

Шестима души са задържани за участие в престъпна група за финансови престъпления. Това обявиха на брифинг от Специализираната прокуратура, предаде БГНЕС. Групата се е занимавала и с пране на пари.

Още: Съдът го защитава, МВР се готви да го депортира: Нов епизод в историята на саудитски бежанец

Още: "Добре, че децата са във ваканция": Кола се преобърна между две училища в София (СНИМКИ)

Над 200 души са били въведени в заблуждение, казаха разследващите, чиято работа по случая продължава. "Касае се за група за извършване на финансови измами, но освен това и група, чиято цел е и пране на пари”, каза административният ръководител на СП Валентина Маджарова. Тя посочи, че сред задържаните са организаторите и основните движещи организираната престъпна структура.

"Групата е действала от 2017 г. до настоящия момент при изключителна конспиративност, като участниците в групата са много харизматични, изключително интелигентни хора, което, разбира се, способствало и за извършената от тях продължителна във времето престъпна дейност”, посочи още Маджарова.

Схемата, по думите на Маджарова, е била следна: Сключвани са договори за брокорество и пострадалите са били въведени в заблуждение с това, че сключвайки договор ще им се осигури закупуване на акции, които много скоро, бързо, в близко бъдеще, биха били много ликвидни и биха удвоили, утроили цената си. "Всъщност това не е правено”, заяви тя.

Още: Няма да бъде съдена: Майката, убила децата си във Вакарел, не е разбирала какво прави

Още: "Ще се отърват от нея": Ако продължи да говори за Пеевски, ще кажат, че Теодора Георгиева е на записите на Пепи Еврото

Валентина Маджарова посочи и че измамените хора също са били интелигентни хора. "Организираната престъпна група се състои от лица, които са високоинтелигентни, манипулативни и комбинативни и за целта начинът на подход към всеки един човек е бил индивидуален, с всеки един от тях е сключван отделен договор, поемани са индивидуални ангажименти и спрямо това каква е личността на човека, който идва да инвестира, се подхождало по различен начин”, каза заместник-директорът на ГДБОП Димитър Брайков.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес