Районният съд в Кюстендил призна 53-годишен мъж за виновен в изнасилване на болен мъж. На 31 май 2021 г. в Кюстендил той извършил действия на полово удовлетворение с лице от същия пол, лишено от възможност за самоотбрана, като е употребил за това сила и заплашване, съобщиха от съда.
Още: Катастрофа в Пернишко: 20-годишен моторист загина след сблъсък с колата на 19-годишен
Още: Откриха разчлененото тяло на издирвания младеж от Кула, убит е по жесток начин?
Делото се гледа по реда на съкратеното съдебно следствие, като наложеното от съда наказание "лишаване от свобода" за срок от 5 години се редуцира с 1/3 до "лишаване от свобода" за срок от 3 години и 4 месеца, което да се изтърпи при първоначален "общ" режим. Съдът приспада времето, през което лицето е било задържано с мярка за неотклонение "Задържане под стража", с каквато е и към момента по същото дело.
Подсъдимият е осъден да плати на настойника на пострадалия сума в размер на 12 000 лв., представляваща обезщетение за претърпени от пострадалия неимуществени вреди, в резултат на извършеното престъпление, като за разликата от пълния претендиран размер до 20 000 лв., искът е отхвърлен като неоснователен.
Подсъдимият е осъден да плати и разноските по делото, в размер на над 3300 лв., както и дължимата държавна такса за уважения размер от гражданския иск.
Още: Измама: Телефонна кампания сондира хора със ставни заболявания. Каква е целта?
Още: Катастрофа край Банско, има пострадали
Присъдата подлежи на обжалване и протест в 15-дневен срок, считано от днес пред Окръжен съд – Кюстендил.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Полицията в София издирва 36-годишен мъж от Китай (СНИМКА)
ОЩЕ: Мобилизиран руснак се обеси след като бе изнасилен от кадировци на фронта (СНИМКИ)