Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Рибарска лодка се обърна край Китен, има загинал

08 май 2023, 16:31 часа • 2563 прочитания

Двама рибари се обърнаха с лодка край Китен, единият загина. Около 13:20 ч. днес е получен сигнал от двама рибари от Карнобат, че са забелязали в морето срещу носа на пристана в Китен обърната лодка. Рибарите са заявили, че ще опитат да спасят падналите във водата свои колеги, предава кореспондентът на БГНЕС.

Още: Вътрешният министър разпореди спешни мерки за задържане на отговорните за погрома срещу сградата на ЕК

Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани

Към мястото на инцидента се оправили полицейски служители и служители от “Гранична полиция”, които констатирали, че подалите сигнала са успели да качат в лодката си единият от падналите рибари, а вторият е бил превозен до сушата, хванат за борда. Излизайки на пристана, служител от “Гранична полиция” опитва да реанимира рибаря, плуващ заедно с лодката, но въпреки усилията му той починал.

ОЩЕ: Откриха лодката на двамата изчезнали рибари в езерото край Бургас

Тялото на 61-годишния мъж от ямболското село Каравелово е откарано за аутопсия в УМБАЛ Бургас, а неговият приятел - 72 годишен мъж от същото село е настанен с хипотермия в лечебното заведение.

Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София

Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“

Заглавната снимка е илюстративна.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес