Разследването за незаконна търговия с лекарства ще продължи и в други болници

07 октомври 2018, 14:04 часа • 2668 | прочитания

Четирима от седемте задържани за източване на Здравната каса чрез търговия на черно с лекарства за онкоболни остават за постоянно в ареста. Това реши снощи Специализираният наказателен съд.

Още: Промяна за по-бързо правосъдие в България: Чрез отдавна известно "технологично чудо"

Още: "Петьо Еврото поема нещата": Съдът върна на Златанови завзетата от "Осемте джуджета" фирма

Задържаните са от две болници – в София и в Благоевград, в които специализираната прокуратура и ГДБОП влязоха за проверка по сигнали.

Разследването ще продължи и в други болници, обяви наблюдаващият прокурор Лидия Манолова, цитирана от bTV.

„Разследването продължава ви уверявам, че ще се достигне и до други лица, които са злоупотребявали с лекарства. На този етап не можем да кажем колко групата е присвоявала, но от фактурите, иззети от търговеца, считаме, че сумите са доста високи”, коментира Манолова.

Още: Върнаха на работа училищна директорка, задържана с 10 000 лв. подкуп

Още: Безразсъдно шофиране: 20-годишен кара с 220 км/ч на АМ „Тракия”

В ареста остава соченият за ръководител на групата Милослав Пейков, както и още трима мъже. Лекарите Зора и Небесна Балджийски и фармацевтката Светлана Тюлекова са под домашен арест, заради влошено здраве.

Според разследващите ръководителят на групата Пейков купувал от различни медици лекарствата и ги препродавал. Задържаните двама лекари – майка и дъщеря – Небесна и Зора Балджийски, изписвали лекарства и ги предоставяли за продажба чрез съпруга на едната.

Защитата отговори, че няма ясно обвинение, нито достатъчно доказателства.

Решението на съда подлежи на обжалване.

Още: Полицията в Русе трудно ще смогне на учениците с тротинетки

Още: Сарафов не казва какво е установила проверката на делата по казуса "Осемте джуджета"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес