Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Прокуратурата отново иска имунитета на депутата от БСП Георги Михайлов

01 юли 2019, 16:15 часа • 2254 прочитания

Иска се снемане на имунитет на Георги Михайлов за извършени данъчни престъпления. Това каза говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова по време на изявление пред Съдебната палата във връзка с поисканото от главния прокурор снемане на имунитета на депутата от БСП Георги Михайлов, предаде агенция „Фокус“.

Още: Издирването на Николай от Конаре няма да спре, увери вътрешният министър

Още: Издирването на изчезналото дете от Конаре: Включи се и хеликоптер

По думите на Арнаудова финансова инспекция на Специализираната болница за лечение на хематологични заболявания показва, че много търговски дружества са доставяли значителен обем от медикаменти, въпреки че е налице презапасяване с лекарства. „За едно от лекарствата, което е за онкологични заболявания, сме установили сигурни доказателства за това, че са изплащани парични средства на стойност 164 000 лева за този медицински препарат без законно основание“, обясни Арнаудова и добави, че тези медикаменти само са били заприходени само на документи и не са постъпвали в болничната аптека. Парите са отивали по сметка на фирмата, уточни говорителят на главния прокурор.

Арнаудова припомни, че още през ноември мината година главният прокурор е поискал снемането на имунитета на народния представител, но за други две престъпления - безстопанственост и сключване на неизгодни сделки. По думите ѝ в рамките на разследването по тези обвинения се е стигнало до отправяне на искане за разкриване на данъчно-осигурителна информация за лицето и на банкова тайна. „Въз основа на доказателствата, които бяхме събрали, се установиха обстоятелства, че народният представител е получавал финансови средства от едно търговско дружество. „Установихме, че д-р Михайлов е получавал средства, тъй като е предоставил 200 000 евро на търговско дружество, което е плащало лихви за срока на договора за заем“, заяви Арнаудова. Установени са неверни обстоятелства в декларираните от него обстоятелства в справките декларации по ЗДДС. „За 2016 година народният представител не е декларира 44 000 лева, които всъщност е получил като лихви от дружеството, на което през 2013 г. е предоставил 200 000 евро заем“, допълни тя.

Агенцията за държавна финансова инспекция е затруднена от хаоса в документацията, каза още говорителят на главния прокурор. Прокуратурата очаква периодът на извършване на престъпленията и обемът на сумите да се разшири, подчерта още Арнаудова.

Още: Заловиха сексуални стимуланти без документи на "Дунав мост 2“

Още: КПКОНПИ загуби поредно дело - този път срещу бившия директор на Фонда за лечение на деца

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес